هر روز با یک حدیث در وطن وی🦋🕊

• نویسنده موضوع angel
  • تاریخ شروع
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
angel

angel

کاربر نمونه
Ms
تاریخ ثبت‌نام
12/10/22
پسندها
3,478
امتیازها
93
مدال ها
5
82

حدیث قدسی :

ماه رجب ماه من، بنده، بنده من، و رحمت، رحمت من است؛ هر که در این ماه مرا بخواند، اجابتش کنم و هر که حاجت آورد، عطایش کنم. و هر که از من هدایت بجوید، هدایتش کنم.

📚 فضائل الأشهر، ص 31

83

🌺پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) فرمودند:

رجب ماه بارش رحمت الهی است. خداوند در این ماه رحمت خود را بر بندگانش فرو می ریزد.

📚عیون اخبارالرضا علیه السلام، ج 2، ص 71

84

حدیث قدسی:

ماه رجب را ریسمانی میان خود و بندگانم قرار داده ام؛ هر کس به آن چنگ زند، به وصال من رسد.

📚اقبال الاعمال، ج 3، ص 174

85

🌺پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) می فرمایند:

هر کس ماه رجب را بزرگ بدارد، فرمان خدا را بزرگ داشته است و هر که فرمان خدا را بزرگ بدارد، خدا او را وارد بهشت های پُرنعمت می کند.

📚شُعَب الإیمان، ج 3، ص374، ح 3813

86

🌺امام صادق (علیه السلام) می فرمایند:

آن گاه که قیامت برپا شود، منادی الهی فریاد زند: ((أین الرجبیّون؟)) کجایند آنانکه ماه رجب را گرامی داشتند و از آن، بهره ها بردند؟

91

تسبیحات ماه رجب
اگر نمی‌توانی روزه بگیری

رجب، ماه بزرگ خداست. داستان عشق‌بازی و سال عارفان با رجب شروع می‌شود. توصیه به استغفار و روزه در این ماه فراوان است. روایت شده کسی که یک روز در ماه رجب روزه بگیرد، بهشت بر او واجب می‌شود.

در روایت آمده: اگر کسى قدرت بر روزه ماه رجب را ندارد، هر روز این تسبیحات را صد بار بخواند تا ثواب روزه ماه رجب را دریابد:

سُبْحَانَ الْإِلَهِ الْجَلِیلِ سُبْحَانَ مَنْ لا ینْبَغِی التَّسْبِیحُ إِلا لَهُ سُبْحَانَ الْأَعَزِّ الْأَکْرَمِ سُبْحَانَ مَنْ لَبِسَ الْعِزَّ وَ هُوَ لَهُ أَهْلٌ

منزّه است خداى بزرگ، منزّه است آن‌که تسبیح جز براى او سزاوار نیست، منزّه است خداى عزیزتر و گرامى‌تر، منزّه است آن‌که جامه عزّت در پوشید که تنها او براى آن جامه شایسته است
99

آخرین ویرایش:
angel

angel

کاربر نمونه
Ms
تاریخ ثبت‌نام
12/10/22
پسندها
3,478
امتیازها
93
مدال ها
5
87
🌺امام کاظم (علیه السلام) فرمودند:

رجب نهری در بهشت است که از شیر سفیدتر و از عسل شیرین تر است؛ هر کس یک روز از ماه رجب را روزه بدارد، خداوند از آن نهر به او خواهد نوشاند.

📚من لایحضره الفقیه، ج 2، ص 56

88

در بهشت قصری است که جز روزه داران ماه رجب وارد آن نمی شوند.

📚بحارالانوار، ج 97، ص 47
90

🌺امام کاظم (علیه‌السلام) فرمودند:

ماه رجب ماه بزرگى است که خداوند در آن [پاداش] نیکی ها را دو چندان کند و گناهان را پاک می‌ سازد. هر که روزی از ماه رجب را روزه بدارد، آتش دوزخ به اندازه مسافت صد سال از او دوری گزیند و هر که سه روز از ماه رجب را روزه بدارد، بهشت بر او واجب می‌شود.

📚ثواب الاعمال و عقاب الاعمال، ج 2، ص 53

89

🌺پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) می فرمایند:

هر کس یک روز از ماه رجب را روزه بگیرد، موجب خشنودی خدا می شود و غضب الهی از او دور می گردد و دری از درهای جهنم بر روی او بسته می شود.

📚فضائل الاشهر الثلاثه، ص 24
91

تسبیحات ماه رجب
اگر نمی‌توانی روزه بگیری

رجب، ماه بزرگ خداست. داستان عشق‌بازی و سال عارفان با رجب شروع می‌شود. توصیه به استغفار و روزه در این ماه فراوان است. روایت شده کسی که یک روز در ماه رجب روزه بگیرد، بهشت بر او واجب می‌شود.

در روایت آمده: اگر کسى قدرت بر روزه ماه رجب را ندارد، هر روز این تسبیحات را صد بار بخواند تا ثواب روزه ماه رجب را دریابد:

سُبْحَانَ الْإِلَهِ الْجَلِیلِ سُبْحَانَ مَنْ لا ینْبَغِی التَّسْبِیحُ إِلا لَهُ سُبْحَانَ الْأَعَزِّ الْأَکْرَمِ سُبْحَانَ مَنْ لَبِسَ الْعِزَّ وَ هُوَ لَهُ أَهْلٌ

منزّه است خداى بزرگ، منزّه است آن‌که تسبیح جز براى او سزاوار نیست، منزّه است خداى عزیزتر و گرامى‌تر، منزّه است آن‌که جامه عزّت در پوشید که تنها او براى آن جامه شایسته است
99

angel

angel

کاربر نمونه
Ms
تاریخ ثبت‌نام
12/10/22
پسندها
3,478
امتیازها
93
مدال ها
5
94

ماه رجب ماه استغفار امت من است، پس در این ماه بسیار طلب آمرزش کنید که خداوند آمرزنده و مهربان است پس؛ بسیار بگویید:

اَستَغفِرُاللهَ وَ اَسئَلُهُ التَّوبَةَ

📚مفاتیح، باب دوم؛ در فضیلت ماه رجب

92

ماه رجب ماه رحمت و مغفرت است. خوب است در این ماه شریف هزار بار (تقریبا روزی 35 مرتبه که اگه احیانا ماه قمری 29 روز شد، بشه اندکی بیش از هزار بار) این ذکر را با حضور قلب زمزمه کنیم:

اَستَغفِرُاللهَ ذَاالجَلاَلِ وَ الإِکرَامِ مِن جَمِیعِ الذُّنُوبِ وَ الآثَامِ

از خدای دارای بزرگی و بزرگواری، از همه گناهان و گنهکاریها، آمرزش می جویم.

📚اقبال الاعمال، ج 2، ص 648

امید است با تکرار این اذکار همراه با آرامش و حضور قلب، حقیقت استغفار در قلبمان تحقق یابد.

93

از پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) روایت شده؛ هرکه در ماه رجب صد مرتبه بگوید:

اَستَغفِرُاللهَ الَّذي لا اِلهَ اِلّا هُوَ وَحدَهُ لا شَریکَ لَهُ وَ اَتُوبُ اِلَیهِ

و آن را با صدقه پایان دهد، حق تعالی سرانجام کارش را ختم به رحمت و آمرزش کند و هرکه چهارصد مرتبه بگوید، ثواب صد شهید را برای او بنویسد

99

angel

angel

کاربر نمونه
Ms
تاریخ ثبت‌نام
12/10/22
پسندها
3,478
امتیازها
93
مدال ها
5
96

ز حضرت امیرمومنان علی (علیه السلام) نقل است که:

هر کس در ماه رجب صدقه بدهد، خداوند روز قیامت در بهشت او را به ثوابی گرامی می دارد که هیچ چشمی ندیده و هیچ گوشی نشنیده و به خاطر بشری خطور نکرده است.

📚بحارالانوار، ج 97، ص 33

95

99

angel

angel

کاربر نمونه
Ms
تاریخ ثبت‌نام
12/10/22
پسندها
3,478
امتیازها
93
مدال ها
5
97

🌺رسول خدا (صلی الله علیه و آله) می فرمایند:
هر کس در ماه رجب هزار مرتبه لا اِلهَ اِلّاَ الله بگوید، خدای عزوجل برای او صدهزار حسنه بنویسد و بنا فرماید برای او صد شهر در بهشت.

📚مفاتیح الجنان

نکته: در هر دقیقه میشه حداقل 10 عدد لا اله الّا الله گفت، یعنی روزی 4 تا 5 دقیقه لا اله الّا الله بگوییم، در ماه بیش از هزار مرتبه گفتیم. میشه در روز بیش از صد بار هم گفت چون ذکر کوتاهی هست که زمانبر نیست و لب ها هم تکان نمیخورد و نشسته و ایستاده و در حال حرکت می توانیم خیلی راحت این ذکر را بگوییم. لا اله الّا الله بسیار ذکر پرفضیلتی هست

98

99

angel

angel

کاربر نمونه
Ms
تاریخ ثبت‌نام
12/10/22
پسندها
3,478
امتیازها
93
مدال ها
5
100

🌺رسول خدا (صلی الله علیه و آله) فرمودند:

هر کس در روز جمعه ماه رجب، صد بار سوره توحید را بخواند، برایش در قیامت نوری باشد که او را به بهشت کشاند.

📚معراج مومن، ص 161
99

angel

angel

کاربر نمونه
Ms
تاریخ ثبت‌نام
12/10/22
پسندها
3,478
امتیازها
93
مدال ها
5
101

🌺حضرت امام صادق (عليه السلام) فرمودند:

كسی كه با آگاهی قسم دروغ بخورد، با خدا به مبارزه و جنگ برخاسته است.

📚 محاسن برقی، ص ١١٩، ح ١٣١
99

angel

angel

کاربر نمونه
Ms
تاریخ ثبت‌نام
12/10/22
پسندها
3,478
امتیازها
93
مدال ها
5
102

❤️امام علی (علیه السلام) فرمودند:

پیش از امضا، نوشته را مرور کن، زیرا بر فهم خود امضا می‌زنی.

📚غررالحکم 1:60

99

angel

angel

کاربر نمونه
Ms
تاریخ ثبت‌نام
12/10/22
پسندها
3,478
امتیازها
93
مدال ها
5
103

❤️امام علی (علیه السلام) می فرمایند:

از آدم احمق بپرهیز که مدارا کردن تو را به رنج اندازد و موافقت و همراهی با او تو را به هلاکت دچار سازد، مخالفت با او تو را بیازارد، همراهی و مصاحبتش برای تو وبال و عذابی به بار آورد.

📚غررالحکم باب حماقت

99

angel

angel

کاربر نمونه
Ms
تاریخ ثبت‌نام
12/10/22
پسندها
3,478
امتیازها
93
مدال ها
5
104

🌺امام علی (علیه السلام) می فرمایند:

بزرگترین دشمنان کسانی هستند که حیله های خصمانه خود را مخفی تر می کنند.

📚مستدرک نهج‌البلاغه، ص ۱۵۹

99

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا