به رابطه ی گرم وعاشقانه چطور رو به سردی میره

• نویسنده موضوع کاجول
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 0
  • بازدیدها 94
  • برچسب‌ها
    نی نی سایت
کاجول

کاجول

کاربر شهروند
تاریخ ثبت‌نام
15/10/22
پسندها
6,047
امتیازها
113
مدال ها
12
🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸
🔹🔸🔹🔸🔹🔸

‏💭 اگه ازم بپرسی که یه رابطه گرم و عاشقانه چطور رو به سردی میره؟!

+ بهت میگم به مرور و با رفتارهایی چون؛

❌ سرزنش، تخریب و تحقیر
+ حرف‌هایی که هرگز فراموش نمیشن، الزاما حرف‌های زشت نیستن!، حرف‌هایی هستن که اونی بهت زده که تو هیچوقت انتظارش رو نداشتی...

❌ پنهان‌کاری و دروغ

📌 "اعتماد" یه فرض بنیادی تو رابطه‌ست که مثل یک ستون، چهارچوب رابطه رو محکم و سرپا نگه می‌داره. پنهان کاری، عدم صداقت و دروغ هرچقدرم که به مصلحت و ضروری به نظر برسه، قلب این فرض بنیادی رو که "دیر شکل میگیره و زود هم از بین میره" رو هدف میگیره و نابود می‌کنه.

❌ شکل گرفتن احساس تنهایی در رابطه!

📌 "احساس تنهایی" لزوما ربطی به بودن آدم‌های دور و برت نداره.
اتفاقا عمیق‌ترین تجربه تنهایی وقتیه که کنار آدم‌هایی، اما احساس می‌کنی به دنیاشون تعلق نداری.

❌ سکوت و حرف نزدن

+ "خودش باید بفهمه من نباید بگم!" از رایج‌ترین خطاهای شناختی ما تو رابطه‌ست و چه رابطه‌ها که با حرف نزدن و نگفتن‌ها رو به سردی رفته!.

📌 پس با من تکرار کن که؛ اگه از من رنجیدی یا دلخوری، با من حرف بزن، من قدرت حدس زدن فکرهای تو رو ندارم!

❌ قدرنشناسی

📌 وقتی لطف مکرر تبدیل بشه به وظیفه مقرر، وقتی تلاش‌ها دیده نشه و زحمات مورد توجه قرار نگیره! و همه فعالیت‌های ریز و درشتی که چرخ‌های زندگی رو روی ریل میندازه رو "وظیفه‌شه" در نظر بگیریم!، هر حس و حالی باشه تحت تاثیر قرار می‌گیره..

‏💭 مخلص کلام اینکه؛

📌 "دوستت دارم/ عاشقتم" تو هر رابطه‌ای فقط یه شروعه؛
یه رابطه موندگار به توجه، تحسین، احترام، صداقت،به توافق رسیدن‌ها و از خودگذشتگی‌ها نیاز داره تا به موفقیت برسه. و صد البته که این ماجرا؛
+ "به صورت برابر و از سمت دو طرف رابطه‌ست."

🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸
🔹🔸🔹🔸🔹🔸

بالا