مقایسه تمرین های دو اسطوره هنر های رزمی

• نویسنده موضوع لییییلا
  • تاریخ شروع
اعتصامی

اعتصامی

هلنم کاش بمونی تو برام
مدیر کل
تاریخ ثبت‌نام
4/10/22
پسندها
22,630
امتیازها
113
مدال ها
6
Minahadian

Minahadian

کاربر نمونه
Ms
تاریخ ثبت‌نام
17/10/22
پسندها
1,583
امتیازها
93
مدال ها
3
سلام به همه خوشگلا ❤️
از فردا شب قصد دارم تاپیک دفاع شخصی بزنم، ولی امشب قصد دارم مقایسه ای بزارم بین دو اسطوره دنیای رزمی، استاد بروسلی و سوسای اویاما ، چیزی توی کتاب هاشون هست و بیوگرافی این دو شخص

مجله ای در سال 1996 نشان داد مرد آهنین تمرین بروس لی است.

این لقب در دل او و تمرینات کنگفو است ، لی بلند کردن وزنه سنگین را سه بار در هفته به روال زیر شرح داده است :

پرس صاف 2 × 8

اسکووآت 2×12

کشش هالتر به بالای سر 2 × 8

پرس روی نیمکت 2 × 6

صبح خوب 2 × 8 (good mornings )

هالتر فر (خمیده) 2 × 8

متاسفانه او مصدوم شد زمانی که خواست برگشت (good mornings ) را به انجام برساند ، که تقریبا کار خود را از بین برد. در غیر این صورت ، تمرینات سنگین او موفق بود با این اعتبار که 30پوند عضله ی جامد به بدن نسبتاً کوچک او اضافه کرده بود .
هر چند لی معروف ترین هنرپیشه رزمی بوده ولی قویترین فرد مردی به نام ماسوتاتسو اویاما شد. بنابراین ، جالب خواهد بود که تمرینات لی را با اویاما مقایسه کنیم .

گاو جنگنده کاراته :

اویاما یکی از اولین آورندگان کاراته به امریکا و بنیانگذار سبکی از کاراته به نام کیوکوشین شد. اودر سال 1958 کتاب "کاراته چیست؟" را نوشت . یکی از اولین کتابهایی که در مورد این موضوع(کاراته) به زبان انگلیسی نوشته شده بود ، البته به منظور ایجاد دسترسی غربی ها با آن .

در ابتدا اویاما در سبک کاراته به مانند گاو نر معروف شد . اویاما بر خلاف جنگندهای مکزیکی است که فقط اسم آنها گاو نر است ولی در واقع اسم گاو نر دادن به او به این علت است که او در زمین با گاو نر کشمکش کرده و یکی از شاخ های او را شکسته است. (او خیلی محبوب فعالان حقوق حیوانات در توکیو نسیت.)

تمرینات قدرتی اویاما :

با توجه به کتاب سال 1958 اویاما ، قدرت و سرعت مهم تر از مهارتهای کاراته است و سرعت مهمتر از قدرت. همچنین ، او گفت : آن چه بسیار با اهمیت است تمرین عمل پریدن است.

در اینجا برخی توصیه های او در کتاب " کاراته چیست؟" را بیان می کنیم :

دویدن : km 4 در هر روز

طناب زدن :20 دقیقه در هر روز

تمرین دمبل بازو و پرس شانه : 200 بار

: Dips 100 بار

ضربه با مشت :300 بار

ضربه با مشت خم : 100 بار

پریدن و لگد زدن بیش از 4 پای اسب

دمبل پرس نیمکت شیب دار (تمرین نیاز به یک شریک دارد )

کیسه با ضربه آرنج بالا و سمت آرنج : 200 دفعه

تمرین پریدن و پا زدن به کیسه

تمرین هایی برای گردن با شریک

اسکووات پا : اسکووات با شریک در پشت

بازگشت و تمرینات شکم (با شریک )

در جای دیگر در کتاب اویاما گفت که نیمکت پرس 175 ، 500 بار در روز باشد .

سپس تمرینات خاص کاراته وجود دارد از قبیل زدن به کاه و تمریناتی است که شامل سنگ شکستن که توانایی های خاص هستند. این شد همه تمرین علاوه بر فرم ها ، مبارزه ، و غیره.

مقایسه لی و اویاما

در حال حاضر آنچه به عنوان تفاوت اساسی بین لی و اویاما وجود دارد اندازه شیوه تمرین است. لی تمرینات سنگین مخصوص خود را داشت و اجتناب می کرد از تمرینات سنگین هنرهای رزمی در روز .

لی توانایی انجام 2 ست 8 تایی از تمرینات را دارد البته منصفانه ، ولی اویاما آن را برای صدها بار انجام می داد . واضح است که اویاما زمان بیشتری است را صرف می کرد که از خود گذشتگی بسیاری نیاز دارد.

اگر شما به عکی این دو مرد نگاه کنید آنگاه خواهید دید که ساختمان بدن آنها کاملا متفاوت است . برای لی هدف تمرینات او این بود که به ظاهربدن خود اضافه کند. قبل از شروع تمرینات ، وزن او فقط 135 پوند بود و بعد 30 پوند عضلات سخت را به بدن خود اضافه کرد .

از سوی دیگر رویاما یک شخص چهار شانه و قوی بود ، و در کتاب خود به از دست دادن وزن در طی دوره های تمرینی فشرده پرداخته است .تشخیص دادن او در بین افراد دیگر در عکس ها این مطلب را می رساند که او احتمالا کمی بلندتر از لی بود (که 5 '8 بود"). اویاما اگرچه دارای قدی نتوسط بلند بود ولی وقتی به امریکا آمد زمانی که در کنار کشتی گیران و بوکسرهای حرفه ای و افراد قوی بنیه می ایستاد مثل یک پسر کوچک به نظر نمی آید.

نتیجه گیری احتمالی

نکته در این مقایسه این را نمی گوید که کدام یک بهتر از دیگری بوده است؛ شگفتی من از آن است که چه نوع تمریناتی این تاثیر را در این افراد داشته است و نیز چقدر بعد ژنتیکی موثر بوده است .

به هر حال ، اگر اویاما تلاش می کند تا وزن خود پایین نگه دارد ،که این تمرینا ت با ارزش به او کمک می کرد برای رسیدن به این هدف. در طرف دیگر لی، به نظر می رسد که او به طور طبیعی لاغر بوده و همواره می خواست تا وزن خود را بالا ببرد که این بالا بردن زیاد حجم نسبت به بدن قبلی اش ممکن است برای رسیدن به هدفش مضر باشد
ممنون آجی قشنگم بسیار مطلب خوبی بود دوست دارم جیگررررر میخام به زودی زود عین این دو نفر بشی عشقم😘💒😍🫂😘💒😍

لییییلا

لییییلا

کاربر نمونه
Female
تاریخ ثبت‌نام
18/10/22
پسندها
737
امتیازها
93
مدال ها
3
ممنون آجی قشنگم بسیار مطلب خوبی بود دوست دارم جیگررررر میخام به زودی زود عین این دو نفر بشی عشقم😘💒😍🫂😘💒😍
فدات شم من ❤️
رسیدن بهشون سخت خیلی ، واقعاً رکورد هایی دارن که تا الان کسی نتونسته بشکنه

Minahadian

Minahadian

کاربر نمونه
Ms
تاریخ ثبت‌نام
17/10/22
پسندها
1,583
امتیازها
93
مدال ها
3
فدات شم من ❤️
رسیدن بهشون سخت خیلی ، واقعاً رکورد هایی دارن که تا الان کسی نتونسته بشکنه
نشی قشنگم😍😘
حالا مثل اون ها شدن آره سخته ولی تا در حد اون ها بشو حتما تو میتونی آجی من بهت ایمان دارم عشقم😘😍

لییییلا

لییییلا

کاربر نمونه
Female
تاریخ ثبت‌نام
18/10/22
پسندها
737
امتیازها
93
مدال ها
3
حالا مثل اون ها شدن آره سخته ولی تا در حد اون ها بشو حتما تو میتونی آجی من بهت ایمان دارم عشقم😘😍
عزیز دلم ❤️ چقدره خوبی تو
چشم حتماً تلاشم رو میکنم عشق دلم ❤️

بالا