طرز تهیه خورشت کرفس

• نویسنده موضوع شاهدخت
  • تاریخ شروع
شاهدخت

شاهدخت

👸
پرنسس وطن وی
تاریخ ثبت‌نام
5/10/22
پسندها
10,250
امتیازها
113
مدال ها
16
عکسا نگاه کنید😭🤕با آدم حرف میزنه😂🤌

#خورشت_کرفس #تزیین_پلو
خورشت کرفس دستورای مختلفی داره البته از نظر نوع چاشنی!
اول از همه بعضی ها به عنوان چاشنی داخل خورشت کرفس رب گوجه کمی می‌ریزند و رنگ آن یخورده به قرمزی می‌زند. بعضی ها آب نارنج یا آبغوره. بعضی ها لوبیا می‌ریزند مثل قورمه سبزی شود.
من برای چاشنی فصل غوره، غوره می گیرم و می جوشونم و صاف میکنم و درون فریزر بسته بندی میکنم و برای چاشنی خورشت کرفس و قورمه سبزی استفاده میکنن. اینکار باعث میشه لعاب بهتری را داشته باشید. دوم اینکه من برای سبزی خورشت کرفس از سبزی سرخ شده قورمه سبزی استفاده میکنم بعضی ها از برگ خود کرفس و جعفری و نعنا استفاده می کنند.
اول از همه ساقه های کرفس را تمیز کرده و یک دست خرد کرده بعضی ها مورب و درشت تر برش می‌زنند. حالا بریزید توی روغن و 10 دقیقه بگذارید تا نرم شود.
در یک قابلمه دیگر مقداری روغن ریخته و پیاز رنده رنده شده را سرتف داده گوشت را اضافه کرده و یک سرتف داده زردچوبه و فلفل و کمی دارچین و پودر سیر را اضافه کرده کرفس های تف داده شده و سبزی قورمه سبزی را اضافه و آب جوش را درون قابلمه ریخته و درب قابلمه را گذاشته تا گوشت بپزد نیم ساعت آخر پخت پوره ی غوره را اضافه کرده و می گذاریم خورشت جا بیفتد ۵ دقیقه قبل خاموش کردن یه قاشق پر غذاخوری ارد و تو نصف استکان اب حل کردم و تو خورشت ریختم تا ابکی نباشه و لعاب قشنگی داشته باشه😍 از آخر نمک خورشت را میزان کنید
.بااستفاده اربرشهای ساقه کرفس وبرگ کرفس پلوراتزیین کردم😍
IMG 20221029 212056 528

م

مانا

تاریخ ثبت‌نام
3/10/22
راه‌حل‌ها
1
پسندها
3,387
امتیازها
3
تاحالا نخوردم خوشمزه اس؟؟🤗

م

مانا

تاریخ ثبت‌نام
3/10/22
راه‌حل‌ها
1
پسندها
3,387
امتیازها
3
  • اوه
واکنش‌ها[ی پسندها]: bahar
کاجول

کاجول

کاربر شهروند
تاریخ ثبت‌نام
15/10/22
پسندها
6,047
امتیازها
113
مدال ها
12
عکسا نگاه کنید😭🤕با آدم حرف میزنه😂🤌

#خورشت_کرفس #تزیین_پلو
خورشت کرفس دستورای مختلفی داره البته از نظر نوع چاشنی!
اول از همه بعضی ها به عنوان چاشنی داخل خورشت کرفس رب گوجه کمی می‌ریزند و رنگ آن یخورده به قرمزی می‌زند. بعضی ها آب نارنج یا آبغوره. بعضی ها لوبیا می‌ریزند مثل قورمه سبزی شود.
من برای چاشنی فصل غوره، غوره می گیرم و می جوشونم و صاف میکنم و درون فریزر بسته بندی میکنم و برای چاشنی خورشت کرفس و قورمه سبزی استفاده میکنن. اینکار باعث میشه لعاب بهتری را داشته باشید. دوم اینکه من برای سبزی خورشت کرفس از سبزی سرخ شده قورمه سبزی استفاده میکنم بعضی ها از برگ خود کرفس و جعفری و نعنا استفاده می کنند.
اول از همه ساقه های کرفس را تمیز کرده و یک دست خرد کرده بعضی ها مورب و درشت تر برش می‌زنند. حالا بریزید توی روغن و 10 دقیقه بگذارید تا نرم شود.
در یک قابلمه دیگر مقداری روغن ریخته و پیاز رنده رنده شده را سرتف داده گوشت را اضافه کرده و یک سرتف داده زردچوبه و فلفل و کمی دارچین و پودر سیر را اضافه کرده کرفس های تف داده شده و سبزی قورمه سبزی را اضافه و آب جوش را درون قابلمه ریخته و درب قابلمه را گذاشته تا گوشت بپزد نیم ساعت آخر پخت پوره ی غوره را اضافه کرده و می گذاریم خورشت جا بیفتد ۵ دقیقه قبل خاموش کردن یه قاشق پر غذاخوری ارد و تو نصف استکان اب حل کردم و تو خورشت ریختم تا ابکی نباشه و لعاب قشنگی داشته باشه😍 از آخر نمک خورشت را میزان کنید
.بااستفاده اربرشهای ساقه کرفس وبرگ کرفس پلوراتزیین کردم😍
مشاهده فایل‌پیوست 2598
منم😭😭😭😭

bahar

bahar

کاربر شهروند
Ms
تاریخ ثبت‌نام
7/10/22
پسندها
2,636
امتیازها
113
@Sahar🦋
عزیزم چرا با احساسات من بازی میکنن :gaah: :42kmoig:

شاهدخت

شاهدخت

👸
پرنسس وطن وی
تاریخ ثبت‌نام
5/10/22
پسندها
10,250
امتیازها
113
مدال ها
16
  • اوه
واکنش‌ها[ی پسندها]: bahar
bahar

bahar

کاربر شهروند
Ms
تاریخ ثبت‌نام
7/10/22
پسندها
2,636
امتیازها
113
کاجول

کاجول

کاربر شهروند
تاریخ ثبت‌نام
15/10/22
پسندها
6,047
امتیازها
113
مدال ها
12
بدجوریم چربی و روعن انداخته😁به فکرم رسید درست کنم..ایندفعه گردو هم بندازم توش😋
نه عزیزم .فقط سبزی خود خورشت .کرفس هم از ساقه های ترد بردار .واینکه اطراف اصفهان لوبیا هم اضافه می کنند .

بالا