❤️هر روز یک شهید: محمود رادمهر

• نویسنده موضوع اعتصامی
  • تاریخ شروع
اعتصامی

اعتصامی

هلنم کاش بمونی تو برام
مدیر کل
تاریخ ثبت‌نام
4/10/22
پسندها
22,660
امتیازها
113
مدال ها
6
1125230 738
شهید محمود رادمهر در سوم آذر ماه سال 1359 در ساری متولد و در تاریخ ۱۶ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ در خانطومان شهر حلب سوریه به شهادت رسید و در وی یکی از ۱۶ شهید مدافع حرم مازندرانی در خانطومان و از یاران باوفای سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بود که در هنگام شهادت متاهل و دارای دو فرزند بود.

شهید محمود رادمهر در سپاه ناحیه ساری و لشکر ۲۵کربلا مشغول به کار بود، محمدرضا و مجتبی هم مانند برادر در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حضور داشتند، مجتبی در مرکز نیروی دریایی علوم و فنون سپاه پاسداران در چالوس مشغول و محمدرضا هم در سپاه ناحیه ساری خدمت می‌کند.

محمود نخستین بار آبان ۱۳۹۴ به مدت ۵۸ روز به همراه برادرش محمدرضا به سوریه رفت و در مرحله دوم ۱۴ فروردین ماه سال ۱۳۹۵ اعزام شد.

دیده‌بانی و بنایی
محمود مردی بود که استعداد نظامی بالایی داشت او خواب نداشت و در دیده بانی بی نظیر بود. همچنین در کار بنایی استاد کار بود.وقت تعطیلات و فراغت از کار اصلی‌اش، برای مردمی که بضاعت مالی اندکی داشتند بنایی می‌کرد، منزلشان را تعمیر می‌کرد و اجرتی برای کارش طلب نمی‌کرد.

وی در ۱۰ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ ازدواج و هفت ماه بعد در ۳۱ خرداد ماه ۱۳۸۵ عروسی کرد.

اشکی که سرازیر شد
به گفته همسرش، او در مورد مأموریت هایش عادت نداشت کلامی صحبت کند. فقط یکبار گفت که سردار سلیمانی از من خواست مدتی بروم لبنان به نیروهای آنجا کاری را آموزش دهم، اما نگفت کی رفتم و چند وقت آنجا بودم. طوری هم رفتار می‌کرد که نمی‌توانستی زیاد از او سوال کنی. من هم عادت کرده بودم و حتی نمی‌دانستم درجه محمود در سپاه چیست.

شهید رادمهر پیش از رفتن به همسرش گفته بود اگر شهید شوم پیکری نخواهم داشت. این حرف را وقتی به او زد که سردار همدانی به شهادت رسیده بود. خبر شهادت او را که از شبکه خبر شنید اشک ریخت و
این در حالی بود که تمام این سال‌ها همسرش هیچ وقت اشک او را ندیده بود.

شهید محمود رادمهر

نحوه شهادت
درباره نحوه شهادت شهید رادمهر گفته‌اند که در خانطومان در آخرین عملیات، به سمت ساختمان فرماندهی دوید تا اطلاعات را امحا کند اما سید جواد اسدی می دانست که ساختمان در محاصره است رفت تا کمک رادمهر شود.

سید جواد دوید داخل کوچه تا وارد ساختمان فرماندهی شود، وسط راه دوازده هفت به اوخورد و پرت شد خورد به دیوار و افتاد پایین. آتش سنگین بود و هر دو به شهادت رسیدند.

ب

بانو آرتمیس

Ms
تاریخ ثبت‌نام
9/11/23
پسندها
0
امتیازها
1
مدال ها
2
روحشون شاد یادشون تا ابد سبز

اعتصامی

اعتصامی

هلنم کاش بمونی تو برام
مدیر کل
تاریخ ثبت‌نام
4/10/22
پسندها
22,660
امتیازها
113
مدال ها
6
ب

بانو آرتمیس

Ms
تاریخ ثبت‌نام
9/11/23
پسندها
0
امتیازها
1
مدال ها
2
یاد خانوم میلانی عزیز افتادم خواهر جون هر روز تایپیک شهدا میزدن چقدر عالی که شما هم این تایپیک رو دارید انشاءالله نگاه ویژه سالارشهیدان همیشه به زندگیتون باشه

اعتصامی

اعتصامی

هلنم کاش بمونی تو برام
مدیر کل
تاریخ ثبت‌نام
4/10/22
پسندها
22,660
امتیازها
113
مدال ها
6
یاد خانوم میلانی عزیز افتادم خواهر جون هر روز تایپیک شهدا میزدن چقدر عالی که شما هم این تایپیک رو دارید انشاءالله نگاه ویژه سالارشهیدان همیشه به زندگیتون باشه
اتفاقا چند روز قبل توی اون سایت حرف زدیم متاسفانه فرصت تاپیک زدن ندارن ایشون
ممنون به همچنین
ما مدیون شهدا هستیم

ب

بانو آرتمیس

Ms
تاریخ ثبت‌نام
9/11/23
پسندها
0
امتیازها
1