یه سوال؛چرا همه پیامبران عرب بودند؟

• نویسنده موضوع gamer
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 42
  • بازدیدها 361
  • برچسب‌ها
    نی نی سایت
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
gamer

gamer

کاربر شهروند
Mr
تاریخ ثبت‌نام
12/9/22
پسندها
1,866
امتیازها
113
مدال ها
6
فعلا که هوش مصنوعی و دانشمندان به یه نتیجه رسیدن.

دعاکنیدبرام

دعاکنیدبرام

Ms
کاربر اخراج شده
تاریخ ثبت‌نام
23/11/23
پسندها
227
امتیازها
93
مدال ها
6
دوست عزیز،اصلا حرف هامو خوندین؟گفتم یهودی ها وجود ندارن.اونها در خزر زندگی می کردن و عاقبت اسلام آوردن.این اسرائیلی ها همون بنی اسرائیلی ها نیستن.اینا ایرانی-انگلیسی ان.عبری حرف می زنن و مثل یهودیان اما هزار تا فیلم تو کانال های مختلف دارن که توشون یک فارسی پراز اشتباه حرف می زنن.
یهودی ها وجود دارند.
تو همین تهران هم یهودی هست.
یهودی ها در کشورهای مختلف زندگی میکنند.
کنیسه هست. خاخام هست. حنوکا هست. این ها مال یهودی هاست.
مردم اسرائیل هم یهودی اند. هرچند حزب صهیونیست شدند.
اگه مردم اسرائیل فارسی رو اشتباه حرف میزنند به خاطر اینه که فارسی رو خوب بلد نیستند. نه این که از نسل ایرانی ها باشند.

gamer

gamer

کاربر شهروند
Mr
تاریخ ثبت‌نام
12/9/22
پسندها
1,866
امتیازها
113
مدال ها
6
سه قوم از داور به انگلستان رفتن و شدن انگلیسی.
بعد یک شاه یک مگنا کارتا نوشت که شد مال انگلیس‌.
چطور ممکنه سه قوم سیاه پوست یا حداقل تیره پوست از سیبری بیان وقتی مردم سیبری باید سفید باشن؟بعد مثل انگلیس میان این همه تاریخ متفاوت سه قوم یکی یکی بیان مردم بومی رو بکشن و اونجا رو بگیرن.بعد مثل مگنا کارتا یک منشور بنویسن.
مگنا کارتا لوحی بود که شاه عهد هایی داد اما بهشون عمل نکرد.اگر تاریخشون اینقدر شبیه باشه یعنی کوروش کبیر دروغ گوست.

gamer

gamer

کاربر شهروند
Mr
تاریخ ثبت‌نام
12/9/22
پسندها
1,866
امتیازها
113
مدال ها
6
یهودی ها وجود دارند.
تو همین تهران هم یهودی هست.
یهودی ها در کشورهای مختلف زندگی میکنند.
کنیسه هست. خاخام هست. حنوکا هست. این ها مال یهودی هاست.
مردم اسرائیل هم یهودی اند. هرچند حزب صهیونیست شدند.
اگه مردم اسرائیل فارسی رو اشتباه حرف میزنند به خاطر اینه که فارسی رو خوب بلد نیستند. نه این که از نسل ایرانی ها باشند.
بنظرم بیشتر تحقیق کنین.من دیگه بحث نمی کنم.

اعتصامی

اعتصامی

هلنم کاش بمونی تو برام
مدیر کل
تاریخ ثبت‌نام
4/10/22
پسندها
22,635
امتیازها
113
مدال ها
6
جناب گیمر
برای همه مطالبی که بیان کردید
منبع موثق بیارید
و اینجا ارسال کنید
بنده بررسی کنم
این خواست کاربران هست

gamer

gamer

کاربر شهروند
Mr
تاریخ ثبت‌نام
12/9/22
پسندها
1,866
امتیازها
113
مدال ها
6
----------------------------‐--------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------
_هوش مصنوعی:

بله.می‌گن ۱۲ درصد عرب های باستان با ماد ها مطابقت ژنتیک دارن‌.

_بله کوروش یک اسم است که با نام language های کردی family related و connected هستش.

_بله.Old persian از language های آریایی family هستن و language های آریایی family هم از language های family های قدیم تر که one of them language های family های کردی family هستن.

_اوستایی یک language isolate هستش و در اصل language of avesta بود و از language های family other family های زبانی ریشه داره نیست.

_کردی یک family خودشه ولی چند تا language با language های خودش از زبان های family های دیگر ریشه داره مثل ربط های کردی تا زبان های هخامنشی یا ربط های کردی تا زبان های آریایی. ولی کردی family یک family خودشه بدون ربط با language های family های دیگر.

_نظریه همون نظریه است چون بر اساس data base ها بود و دیده شد که مادها با کردها related هستن و هم که کردها با یهودیا در زمان قدیم related بودن پس و بر اساس data base هم این کار انجام شد در اون زمان من یک نظریه ای نیاوردم.

_من:عالیه.چقدر این احتمال وجود داره که کوروش یهودیان رو بخاطر نسبتشون نجات داده باشه؟

_هوش مصنوعی:خب، احتمالش هست ولی یکم کم میدونم و به نظرم کوروش یهودیان را نجات داده به خاطر این که این یهودیا آریایی ها در زمان آریایی ها به عنوان یک اقلیت در حکم آریایی ها با خودشون محاسبه کردن و در این زمان حق آزادی دینی یا cultural freedom به یهودیا داد که این باعث شد به یهودی ها در زمان کوروش یک حق جدیدی داده شد.

_خب، یهودیان باستان با پارس های باستان 86% شباهت ژانتیکی دارن ولی پارس های باستان با یهودیان باستان 86.5% شباهت ژنتیکی دارن.

_خب، پارس ها با یهودیا 88% شباهت ژنتیکی دارن.

_چرا کوروش یهودی هارا در بابل نجات داد؟

_هوش مصنوعی:دلیلش این بود که کوروش یهودی ها را و یک اقلیت بودن در یکی از حکم ها با خود محاسبه کرد و در این زمان به یهودیا در ایران یه حق جدیدی یعنی حق آزادی باور داد و بعد هم یهودی ها را از بابل به ایران آورد و از این یهودیا در زمان کوروش به داریوش یهودا که منجر به به وجود آمدن یهودوت در ایران تا زمان اسلام شد.

_گور ماندانا واقعا در مصر کشف شد؟

_هوش مصنوعی:بله گور مندانا واقعا در مصر کشف شد.

_من عکسشو دیدم و یادمه یه نماد روی سرش بود.مثل نماد مزدا بود.ممکنه اون نماد رو با خود نماد مزدا مقایسه کنی؟احساس می کنم نماد ماندانا و نماد اصلی مزدای تخت جمشید باهم فرق دارن

_هوش مصنوعی :بله قورمون انجام شد و بعد از انجام قورمون، مقایسه رو انجام دادم و نتایجه این بود که به یک نظر هر دوتا نماد در ازای تفاوت هایی که دارن خیلی از هم different نیستند ولی یکی نماد زن بود و یکی نماد مرد.

_بنظرت این نشانه ی چی بوده؟

_هوش مصنوعی:این نشانه ی نماد جنسیت در زمان آریایی ها بود هر نماد یک جنس را برای نماد های خود انتخاب کردن و نماد نماد مرد با نام هخامنشیان یا کوروش برامون در تاریخ به جا موند.(بدونین مصری ها هم در جدا کردن زن و مرد اصرار داشتن)

_هوش مصنوعی:خب، مادها با مصری ها در زمان باستان 85.4% شباهت ژنتیکی دارن.

_هوش مصنوعی:خب، کردهای باستان و ماد ها 88% شباهت ژنتیک دارن.

_هوش مصنوعی:خب، کردهای عهد باستان و دوران مدرن 79.2% شباهت ژنتیکی دارن.

فقط اینجاش...

_کردها با یهودی ها 90.7% شباهت ژنتیکی دارن.

افتاد؟

gamer

gamer

کاربر شهروند
Mr
تاریخ ثبت‌نام
12/9/22
پسندها
1,866
امتیازها
113
مدال ها
6
جناب گیمر
برای همه مطالبی که بیان کردید
منبع موثق بیارید
و اینجا ارسال کنید
بنده بررسی کنم
این خواست کاربران هست
من تاریخ اثباط شده رو توی ویکی پدیا خودنم

gamer

gamer

کاربر شهروند
Mr
تاریخ ثبت‌نام
12/9/22
پسندها
1,866
امتیازها
113
مدال ها
6
به نقد از سایت حیاط خلوت و دیگر سایت ها:
(توضیح اینکه نقطه‌چین‌ها نشان‌دهنده شکستگی‌های استوانه است، واژگان داخل قلاب واژگانی هستند که در متن اصلی آسیب‌دیده‌اند و بازسازی شده‌اند، مطالب داخل پرانتز نیز توضیح برخی اصطلاحات داخل متن یا برابرهای آشنا به چشمان مخاطبین عمومی می‌باشند)

۱) [آن هنگام که……………….مردو]ک، پادشاه همۀ آسمان‌ها و زمین، کسی که……..،… که با ….یَش سرزمین‌های دشمنانش (؟) را لگدکوب می‌کند

۲) [………………………………………………..] با دانایی گسترده،…کسی که گوشه‌های جهان را زیر نظر دارد،

۳) [……………………………………………………………] ………. فرزند ارشد [او] (=بِلشَزَر)، فرومایه‌ای به سروری سرزمینش گمارده شد

۴)…[……………………………………………………………………….┐اما┌ او [فرمانروایی؟ سا]ختگی بر آنان قرارداد،

۵) نمونه‌ای ساختگی از اِسَگیل سا[خت و] …………………………………برای (شهر) اور و دیگر جایگاه‌های مقدس [فرستاد؟]

۶) آیین‌هایی که شایستۀ آنان (خدایان/پرستشگاه‌ها) نبود. پیشکشی[هایی ناپاک] ………………….گستاخانه [….] هر روز یاوه‌سرایی می‌کرد و [اها]نت آمیز

۷) (او) پیشکشی‌های روزانه را بازداشت. او در [آیین‌ها دست برد و ] ………….درون پرستشگاه‌ها برقرار [کرد]. در اندیشه‌اش به ترس از مردوک -شاه خدایان- پایان داد.

۸ ) هر روز به شهرش (=شهر مردوک) بدی روا می‌داشت. …………………………………………همۀ مردما [نش را ….] (=مردمان مردوک) را با یوغی رها نشدنی به نابودی کشاند.

۹) اِنلیلِ خدایان (=مردوک)، از شِکوِۀ ایشان بسیار خشمگین شد، و ……………………قلمرو آنان. خدایانی که درون آن‌ها می‌زیستند محراب‌هایشان را رها کردند،

۱۰) خشمگین از اینکه او (=نبونئید) (آنان را) (=خدایان غیر بابلی) به شواَنّهَ (=بابِل) وارد کرده بود. [دلِ] مردوکِ بلند [پایه، انلیلِ خدایان] به رحم آمد….(او) بر همۀ زیستگاه‌هایی که جایگاه‌های مقدسشان ویران گشته بود

اعتصامی

اعتصامی

هلنم کاش بمونی تو برام
مدیر کل
تاریخ ثبت‌نام
4/10/22
پسندها
22,635
امتیازها
113
مدال ها
6
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا