فود دیزاین.(آموزش ودیزاین انواع غذا). 🦋

• نویسنده موضوع sahar♡
  • تاریخ شروع
sahar♡

sahar♡

ناظر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
18/10/22
پسندها
19,200
امتیازها
113
مدال ها
18
IMG 20221105 193701 139
#توپ‌های_خرما ( معجون عربی ) 😋

▫️خرما 400 گرم
▫️پودر پسته 3 ق غ
▫️پودر نارگیل 3 ق غ
▫️بادام خرد شده 3 ق غ
▫️گردوی خرد شده 3 ق غ
▫️کنجد کمی تفت داده 2 ق غ
▫️پودر گل سرخ 2 ق غ
▫️کره 1 ق غ
▫️هل و دارچین کمی

🔸اول خرما ها رو شسته و پوست و هسته ی اونها رو جدا میکنیم و با کره کمی تفت میدهیم تا نرم شوند . بعد کنجد ،هل و دارچین و مقداری از مغزها رو ( البته من فقط کنجد ریختم ) اضافه کرده مخلوط میکنیم . دستمون رو کمی چرب کرده و یا مرطوب میکنیم و از خرما مقداری برداشته در دست گرد میکنیم و در خشکبار می غلطانیم . ( این دسر فندق خرد شده و کمی هم عسل دارد )(ب دلخواه ب پودر نارگیل زعفران دم کرده اضافه کنید)

• لایک
واکنش‌ها[ی پسندها]: Reza
sahar♡

sahar♡

ناظر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
18/10/22
پسندها
19,200
امتیازها
113
مدال ها
18
IMG 20221105 194025 686
‌ #ته_چین_مرغ

300 گرم برنج - 800 گرم مرغ - 1 پيمانه ماست - 2 عدد تخم مرغ - 1 قاشق چايخوري زعفران - به ميزان لازم نمك

برنج را طبق دستور (عدس پلو ) آبکش می کنیم مرغ را خرد می کنیم و با چاقو قسمتهای مختلف آنرا سوراخ می کنیم و آغشته به 2 قاشق غذاخوری روغن و نمک می کنیم و به مدت 20-17 دقیقه قدرت %80 در مایکروویو می گذاریم در این فاصله یکبار مرغ را پشت و رو می کنیم سپس استخوانهای مرغ را می گیریم زعفران را در کمی آب جوش حل می کنیم و با تخم مرغ و ماست مخلوط می کنیم و برنج آبکش شده را به این مایع اضافه می کنیم. سپس ظرف مسطحی را انتخاب کرده کف ظرف را چرب می کنیم و نصف از مخلوط برنج را در ظرف می ریزیم و با پشت قاشق صاف می کنیم و روی آنرا با مرغ خرد شده می پوشانیم و مجددا مابقی مخلوط برنج را روی مرغ می ریزیم ظرف را با در پوش به مدت 15 دقیقه قدرت %60 در مایکروویو می گذاریم. سپس در ظرف را برداشته و روی برنج را آغشته به روغن و زعفران حل شده در آب جوش می کنیم و ظرف را بدون در روی سه پایه به مدت 15-20 دقیقه با مایکرو %60 و گریل (کلید ترکیبی) قرار می دهیم تا سطح برنج طلایی شود.

sahar♡

sahar♡

ناظر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
18/10/22
پسندها
19,200
امتیازها
113
مدال ها
18
IMG 20221105 194105 446
فاهیتای_مرغ

🔸سينه ي مرغو بصورت نواراي يك در سه سانت برش بزنيد. روغن زيتون، فلفل، نمك، پودر سير، پودر پياز و پودر پاپريكا رو خوب باهم مخلوط كنيد و تيكه هاي مرغو بهش اضافه كنيد و حسابي هم بزنيد و نيم ساعت تا يك ساعت زمان بديد. يه پياز درشت رو بصورت رشته هاي باريك خرد و سرخ كنيد. دو تا فلفل دلمه ي رنگي رو نواري خرد كنيد و به پياز سرخ شده تون اضافه ش كنيد و هم بزنيد. بعد از چند دقيقه كه يه كم سرخ شد درشو ببنديد كه خوب بپزه. بعد از اينكه مرغا استراحتشونو كردنو خوب مزه دار شدن بدون اضافه كردن روغن بريزيدشون تو تابه و شعله رو اولش زياد كنيد كه مبادا آب بندازه. يه طرفش كه سرخ شد برشون گردونيد اونورش هم سرخ شه. بعد شعله رو كم كنيد و زمان بديد كه بپزه. نون پيتا يا تافتونو برداريد. اول كاهو بعد مرغ بعد مخلوط فلفل و پياز بعلاوه ي هرچي كه دوست داشتين! مثل گوجه بذاريد روشو سس دلخواه و آبليمو بزنيدو ساندويچش كنيد.

sahar♡

sahar♡

ناظر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
18/10/22
پسندها
19,200
امتیازها
113
مدال ها
18
IMG 20221105 194231 254
#دونات_کیک_دورنگ
مواد لازم

ارد 150 گرم
تخم مرغ 3 عدد
شکر 100 گرم
کره ی ذوب شده 100 گرم
شیر 50‌ سی سی
وانیل کمی
بکینگ پودر یک دوم ق چ
شکلات تخته ای 60 گرم
خامه یک و نیم ق س
اول تخم مرغ هارو زرده و سفیده جدا میکنیم
زرده رو با شکر و وانیل میزنیم حسابی روشن و کشدار بشه
و کره ی ذوب شده و شیر و ترکیب آرد و بکینگ پودر که سه بار الک شده به ترتیب گفته شده به مخلوط زرده اضافه میکنیم
در ادامه شکلات رو ذوب میکنیم بصورت بن ماری و با خامه مخلوط میکنیم
سفیده رو با همزن خوب میزنیم تا سفید بشه و از کاسه برنگرده
و در اخر سفیده رو به ارومی به مواد کیک اضافه میکنیم وقتی یک دست شد یک سوم مواد رو جدا میکنیم و مخلوط شکلات و خامه رو بهش اضافه میکنیم
و داخل دو قیف جدا میریزیم و قالب دونات رو تا نصفه پر میکنیم (ورق بزنید ببینید)
میره داخل فر 180 درجه بمدت 25 دقیقه

sahar♡

sahar♡

ناظر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
18/10/22
پسندها
19,200
امتیازها
113
مدال ها
18
IMG 20221105 194330 928

#طرز_تهیه_خوراک_گوشت_با_سبزیجات
🍖مواد لازم:
🔸گوشت قرمز 750 گرم
🔸سیب زمینی 2 عدد
🔸هویج 2 عدد
🔸نخود سبز 1 لیوان
🔸پیاز 2 عدد
🔸روغن مایع 2 قاشق غذاخوری
🔸کره 1 قاشق غذاخوری
🔸رب گوجه 1 قاشق غذاخوری
🔸آویشن 2 قاشق غذاخوری
🔸آب 2 لیوان
🔸نمک و فلفل به مقدار لازم

🥘طرز تهیه :
پیاز را همراه کره وروغن تفت دهید تا سبک شود. گوشت را اضافه کرده و در قابلمه رو میگذاریم تا آب بیندازد هر از گاهی هم میزنیم وقتی آب گوشت خشک شد سبزیجات و رب گوجه را اضافه می کنیم. و دوباره تفت می دهیم 2 لیوان آب ریخته و اجازه می دهیم با حرارت ملایم 2 ساعت بپزد در آخر، نخود سبز، آویشن، نمک و فلفل را می ریزیم.

• لایک
sahar♡

sahar♡

ناظر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
18/10/22
پسندها
19,200
امتیازها
113
مدال ها
18
#واویشکای_مرغ
دستور پخت :
واسه درست کردنش ابتدا نصف سینه مرغ، حبه حبه کردم گذاشتم کنار، مرحله بعد یک عدد پیاز متوسط رنده کردم ریختم داخل تابه، بیست وپنج گرم کره همراه با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون روی حرارت گاز با حرارت ملایم تفتش دادم وقتی پیاز سبک شد گوشت مرغ را اضافه کنید. دراین حین تا گوشت مرغ تفت بخوره وبرنگ سفید بشه. یک عدد گوجه فرنگی بزرگ نداشتین دوعدد رنده کردم همراهبا یک قاشق غذاخوری ربگوجه فرنگی، نمک، زردچوبه یک قاشق چای خوری، فلفل سیاه، زعفران غلیظ دم کرده یک قاشق غذاخوری،
آب
IMG 20221105 194955 194
لیمو یک قاشق غذاخوری،اضافه کردم به پیازوومرغ تفت داده شده، میتونید فلفل دلمه ای خورد شده نصف یک عدد اضافه کنید من اضافه نکردم. درتابه رو بزارید با حرارت کم مدت زمان نیم ساعت پخته شدهمراه واویشکای مرغ، برنج دمی، سیب زمینی سرخ شده گذاشتم.

sahar♡

sahar♡

ناظر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
18/10/22
پسندها
19,200
امتیازها
113
مدال ها
18
IMG 20221105 195128 783

#کوکو_کدو_سبز_و_سیب_زمینی

۳ عدد سیب زمینی متوسط رو ابپز کردم وگذاشتم خنک بشه ورنده کردم یک عدد پیاز متوسط رو هم رنده کردم وابشو گرفتم دو عدد کدو سبز بزرگ را خوب شسته و با پوست رنده ریز کردم
دوتا تخم مرغ ونمک وزردچوبه وفلفل وپودر سیر بهش اضافه کردم و۲ قاشق ارد سوخاری اضافه کردم وخوب مخلوط کردم ودستمو کمی خیس کردم وشکل دادم وتو روغن داغ سرخ کردم فقط اول یه طرف کوکو باید خوب سرخ بشه بعد برش گردونید وطرف دیگشو سرخ کنید
اگه دیدید موقع سرخ کردن وا میره یکی دو قاشق ارد به مایه کوکو اضافه کنید دیگه اصلا وا نمیره

نکته:
یه کاسه اب بغل دستتون بزارید و دستتونو حتما خیس کنید و کوکو رو شکل بدید
سیب زمینی باید کاملا خنک باشه
مایه کوکو رو نیم ساعت تو یخچال بذارید
روغن کاملا داغ بشه وبعد کوکو رو تو تابه بزارید

• لایک
sahar♡

sahar♡

ناظر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
18/10/22
پسندها
19,200
امتیازها
113
مدال ها
18
#توپک_سیب_زمینی_پنیری

موادلازم
سیب زمینی سه عدد متوسط
پنیر پیتزا
نمک،‌فلفل،‌زردچوبه، آویشن،‌پودرسیر
آرد گندم، تخم مرغ و پودر سوخاری برای سوخاری کردن

طرزتهیه
اول سیب زمینی ها رو بزارین اب پز شه بعد از اب پز شدن بزارید خنک بشن بعد پوستش رو جدا کنید و رنده کنید
سپس نمک،‌فلفل سیاه، کمی زردچوبه، آویشن یه کوچولو هم پودر سیر اضافه کنید و حسابی مخلوط کنید
حالا کمی از سیب زمینی رو تو دستتون باز کنید و بینش پنیر بزارین و عین گردو بپیچید سپس اول تو آرد سفید سپس تخم مرغ زده شده و در اخر داخل پودر سوخاری بغلطونید و داخل قابلمه ی کوچکی با روغن زیاد و کاملا داغ سرخ کنید بعد از سرخ شدن روی دستمال حوله ای بزارین تا روغن اضافیش بره (اگه پودر سیر دوست نداشتین میتونید حذف کنید)
دوست داشتین میتونید کمی جعفری به مواد سیب زمینی اضافه کنید.

پیوست‌ها

• IMG_20221105_195308_021.jpg
    IMG_20221105_195308_021.jpg
    54.2 کیلوبایت · بازدیدها: 5
sahar♡

sahar♡

ناظر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
18/10/22
پسندها
19,200
امتیازها
113
مدال ها
18
IMG 20221105 195413 518

مواد لازم
زرده تخم مرغ : 4 عدد
شکر : 1 پیمانه
آب پرتقال : 2 پیمانه و نیم
خامه صبحانه : ۲۰۰ گرم
وانیل : 1 قاشق چایخوری
ورق ژلاتین : 4 عدد(ضخیم) یا 4 قاشق مرباخوری پودر ژلاتین
رنده پوست پرتقال : نصف قاشق چایخوری

✍️طرز تهیه:
زرده تخم مرغ، شکر و وانیل را خوب هم می زنیم تا کرم رنگ و غلیظ شود.سی دقیقه روی بخار کتری بن ماری کنید و هر چند دقیقه یکبار مخلوطش کنید، اینجوری خیالتون کاملا از بابت پخته شدن زرده راحته....
ورق ژلاتین یا پودر ژلاتین رو با 1/4 آب به روش بن ماری حل می کنیم.
زرده مخلوط شده با شکر و وانیل را با آب پرتقال مخلوط میکنیم سپس ژلاتین آب شده را اضافه کرده و مجددا خوب مخلوط می کنیم .
در این مرحله پوست پرتقال و خامه رو هم اضافه میکنیم و خوب مخلوط می کنیم تا کاملا یکدست شود ،
مواد را در قالب مورد نظر بریزید و به مدت 6 تا 8 ساعت درون یخچال قرار دهید تا کرم بسته شود.
برای زیباتر شدن این دسر می تونین قبل از ریختن مواد در قالب ، یک لایه ژله پرتقال درست کنین و در قالب بریزین..

sahar♡

sahar♡

ناظر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
18/10/22
پسندها
19,200
امتیازها
113
مدال ها
18
IMG 20221105 195518 541
#مرغ_دم_کرده_با_سس_زرشک 🍲 😋
▫️قطعات مرغ به دلخواه رون یا سینه
▫️گوجه فرنگی ۳عدد
▫️پیاز متوسط۱عدد
▫️سیر ۱حبه درشت
▫️نصف فلفل دلمه ایی
▫️نمک و فلفل
▫️رب گوجه فرنگی یه قاشق

🔸مرغ ها رو با روغن و زردچوبه حسابی تفت بدین
پیاز،سیر،فلفل دلمه،گوجه فرنگی و رب رو توی مخلوط کن بریزید و کاملا مخلوط کنید تا یه سس غلیظ به شما بده .
این سس رو روی مرغای تفت داده بریزید و بعد از جوش اومدن درش رو با یه پارچه ی نازک ببندید و روی شعله ی کم دم کنید.
وقتی مرغا کاملا پخت نصف لیوان زرشک شسته شده رو به سس اضافه کنید و ۱۰دقیقه دوباره دم کنید.

بالا