طرز تهیه سوسیس بندری

شاهدخت

شاهدخت

👸
پرنسس وطن وی
تاریخ ثبت‌نام
5/10/22
پسندها
10,250
امتیازها
113
مدال ها
16
🌭🍟
به نظر شما سوسیس بندری چقدر باید تند باشه؟؟ 🥵😃 از صفر تا 100 چقدر؟ 😏 تا حالا شده به خاطر تندی زیادش نتونین بخورین؟ 😁

#سوسیس_بندری 😍
.
مواد لازم :
سیصد گرم سوسیس خرد شده
یک عدد پیاز بزرگ
یک عدد سیب‌زمینی
دو قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی
نمک، فلفل و زردچوبه به میزان دلخواه
روغن به میزان لازم
.
.
IMG 20230213 210134 323

طرز تهیه :
ابتدا سوسیس‌ها را به‌صورت حلقه‌ای یا اریب خرد کنید.
سپس تابه‌ای را روی حرارت قرار دهید و مقداری روغن مایع در آن بریزید تا داغ شود.
سوسیس‌های حلقه شده را در روغن سرخ کنید و برای گرفتن روغن اضافی، آن‌ها را روی دستمال آشپزخانه بگذارید.
پس از پوست‌کندن سیب‌زمینی، آن را بشوید و به‌صورت نگینی خرد کنید و سرخ کنید.
در ادامه پیازهایی که خلالی خرد کرده‌اید را در روغن سرخ کنید تا به رنگ طلایی درآید.
پیازهای سرخ شده را از روی حرارت کنار بگذارید.

سیب‌زمینی‌ و سوسیس سرخ شده را با پیاز مخلوط کنید و نمک و فلفل و کمی زردچوبه اضافه کنید و کمی تفت دهید تا بوی خامی آن‌ها گرفته شود.

رب گوجه فرنگی را جداگانه با کمی روغن تفت دهید و پس از اینکه رب گوجه فرنگی خوب سرخ شد آنرا به همراه سس کچاپ با نصف فنجان آب جوش مخلوط کنید و به تابه حاوی سوسیس اضافه کنید و با مواد مخلوط کنید. مجددا چند دقیقه مواد را تفت دهید تا رب گوجه فرنگی به تمام مواد برسد(تفت دادن را باید تا زمانی که آب موجود در تابه تبخیر شود و غذا روغن بیندازد ادامه دهید). 😋

🍔

آفتابگردان

آفتابگردان

آفتابِ من بتاب
تاریخ ثبت‌نام
5/10/22
پسندها
3,827
امتیازها
113
مدال ها
3
من سوسیس بندری رو یک جور دیگه درست میکنم کالری خیلی پایین تری داره و طعمش هم عالی میشه،دستورش رو از یه ساندویچی گرفتم
توی یک قابلمه یک قاشق روغن میریزیم و پیاز رو فقط در حد سبک شدن تفت میدیم بعد سیب زمینی هایی که دوبرابر نگینی خورد کردیم رو اضافه میکنیم لازم نیست سرخ بشن چند دقیقه بعد سوسیس رو اضافه میکنیم و کمی تفت میدیم چند تکه فلفل دلمه ای هم به دلخواه اضافه میکنیم رب گوجه و سس کجاب رو اصافه میکنیم و هم میزنیم در آخر ادویه ها رو اضافه میکنیم و یک لیوان اب جوش روی مواد میریزیم و هم میزنیم روی قابلمه دمکنی میذاریم و شعله رو کم میکنیم و اجازه میدیم که سوسیس بندری با بخار اب پخته بشه تا اب اون کشیده بشه
با کمترین روغن بسیار خوشمزه