رسومات عجیب در عروسی

• نویسنده موضوع آفتابگردان
  • تاریخ شروع
آفتابگردان

آفتابگردان

آفتابِ من بتاب
تاریخ ثبت‌نام
5/10/22
پسندها
3,827
امتیازها
113
مدال ها
3
رسوم و سنت هاي ازدواج ازآن دسته آدابی اسـت کـه در هر کشوری بـه رغم شباهت هاي متداول دارای تفاوت هایي نیز با دیگر نقاط جهان اسـت. نحوه ي لباس پوشیدن، گل پرتاب کردن و جشن هاي قبل و بعد از مراسم عروسی در تعداد زیادی از نقاط جهان یکسان اسـت اما برخی مراسمات خاص نیز وجوددارد کـه تنها دربخش هاي خاصی از کره زمین یا حتی در شهر خاصی از جهان رخ می هد و مربوط بـه یک فرهنگ یا قومیت خاص اسـت.

آفتابگردان

آفتابگردان

آفتابِ من بتاب
تاریخ ثبت‌نام
5/10/22
پسندها
3,827
امتیازها
113
مدال ها
3
اره کردن درخت - آلمان
یک سنت قدیمی ازدواج در کشور آلمان این اسـت کـه عروس و داماد باید تنه ي یک درخت رابا استفاده از اره اي بزرگ کـه دو دسته دارد ببرند و اینکار همکاری و مشارکت این دو در زندگی آینده شان رابه تصویر می‌کشد.

آفتابگردان

آفتابگردان

آفتابِ من بتاب
تاریخ ثبت‌نام
5/10/22
پسندها
3,827
امتیازها
113
مدال ها
3
به دنیا اوردن دو بچه - سودان
قبیله نوور در سودان، داماد تنها در صورتی می‌تواند ازدواج کند کـه گله اي گاو با تعداد مشخص داشته باشد. عروسی زن و مرد تنها زمانی کامل میشود کـه زن دو فرزند بـه دنیا بیاورد. اگر زن تنها یک فرزند داشته باشد. مرد میتواند درخواست طلاق کند. اگر شوهر بمیرد، برادر او شوهر همسر او خواهد شد.

آفتابگردان

آفتابگردان

آفتابِ من بتاب
تاریخ ثبت‌نام
5/10/22
پسندها
3,827
امتیازها
113
مدال ها
3
اخاذی از داماد- رومانی
در رومانی و برخی دیگر از کشور هـای اروپایی، یک نمایش دزدیدن عروس قبل از شروع مراسم عروسی انجام میشود. در طی این نمایش ساختگی، عروس توسط خانواده، دوستان و یا کسانی کـه برای اینکار استخدام شده اند دزدیده شده و داماد باید با پرداخت مقداری پول، دادن نوشیدنی یا رو بوسی کردن با آدم رباها، عروس خودرا از دست ان ها نجات دهد.

آفتابگردان

آفتابگردان

آفتابِ من بتاب
تاریخ ثبت‌نام
5/10/22
پسندها
3,827
امتیازها
113
مدال ها
3
تف کردن روی عروس - کنیا
دختران قبییله ماسای در کنیا، طبق معمولً با مردی بسیار مسن تر از خود ازدواج میکنند. در مراسم عروسی، پدر یا برادر عروس روی سر او تف خواهند کرد کـه بـه معنای آرزوی خوشبختی اسـت.

آفتابگردان

آفتابگردان

آفتابِ من بتاب
تاریخ ثبت‌نام
5/10/22
پسندها
3,827
امتیازها
113
مدال ها
3
عروسک عروس – پورتو ریکو
در مراسمات عروسی در پورتو ریکو یک عروسک عروس وجوددارد کـه هم از لحاظ ظاهری و هم لباس هایي کـه بـه تن دارد کاملاً با عروس واقعی یکسان خواهد بود
.همچنین این عروسک با طلسم هایي تزیین خواهد شد کـه بعد از پایان مراسم ازآن جدا شده و بین مهمانان تقسیم خواهند گردید ودر ازای آن باید بـه عروسک پول آویزان نمایند.

آفتابگردان

آفتابگردان

آفتابِ من بتاب
تاریخ ثبت‌نام
5/10/22
پسندها
3,827
امتیازها
113
مدال ها
3
شکستن لیوان شیشه ای – رسم یهودیان
وقتی کـه مراسم عروسی یهودیان بـه اتمام می‌رسد، عروس و داماد لیوان شیشه اي کـه در داخل یک پارچه قرار داده شده رابه ضربات پا خرد خواهند کرد.
اینکار چندین معنا می‌تواند داشته باشد کـه یکی از انها میتواند نشان دادن این موضوع باشد کـه ازدواج همانند شادی، غم نیز خواهد داشت و عروس و داماد با اینکار تعهد خود بـه کنار هم ماندن در سختی ها را نشان خواهند داد.