آیا با راهکارهای قرآنی و روایی درمان چشم زخم آشنا هستید؟

• نویسنده موضوع شاهدخت
  • تاریخ شروع
شاهدخت

شاهدخت

👸
پرنسس وطن وی
تاریخ ثبت‌نام
5/10/22
پسندها
10,250
امتیازها
113
مدال ها
16
چه عواملی موجب چشم زخم می‌شود؟ راهکارهای قرآنی و روایی درمان چشم زخم چیست؟ آیا با رهکارهای درمان چشم زخم آشنا هستید؟ چگونه از چشم زخم جلوگیری کنیم؟ چرا باید از چشم زخم پیشگیری نمود؟
👁راهکارهای قرانی و روایی درمان چشم زخم ۱👁

🗣در زندگی همواره بلاها، آسیب و دشمنی مردم، چشم نظرها، آزار شیاطین و اجنه و سحر و طلسم ممکن است به ما یا نزدیکان ما آسیب برسانند. این بلاها حتی ممکن است به صورت خواب های پریشان به سراغ ما بیایند و زندگی را به کام ما تلخ کنند.
پیامبر اسلام (ص) روزى از قبرستان بقیع مى‌گذشت. در آنجا فرمودند: بخدا قسم بیشتر اهل این قبرستان به‌ علت چشم‌ زخم در اینجا آرمیده‌اند. (تفسیر منهج‌الصادقین، ج۹، ص۳۹۱).

✅امام صادق (ع ) می فرماید :
«تاثیر چشم زدن حق است و ایمن نیستی که چشم تو در خودت یا در دیگری تاثیر کند. پس اگر از تاثیر چشم می ترسی سه مرتبه بگو:

ماشاء الله لا قوة الا بالله العلی العظیم.

✅امام رضا علیه السلام می فرماید :
هرگاه تو را چشم زنند، کف دستت را مقابل صورتت قرار ده و سوره حمد و قل هو الله احد و معوذتین را قرائت کن و هر دو کف را به صورتت بکش .خداوند تو را از گزند آن حفظ می کند. (مکارم الاخلاق، ص 474)

🔰همچنین نظر آیت الله بهجت در مورد حرز امام جواد (ع) از زبان استادشان را باهم میخوانیم: بنده در مورد اذکار از «آیت الله قاضی» (استادم) سوالی نمی‌کردم، ولی بعضی اوقات خودشان بیان می‌کردند. مثلا اینکه دعای حرز امام جواد (ع) که با بسته شدن به بازو سبب ایجاد خاصیت مصونیت می‌شود و دیگر خاصیت دعای حرز جواد (ع) “استفاده برای خنثی کردن جادو و طلسم” است و البته نکته حائز اهمیت این است که فقط باید به بازو بسته شود.

♨️شیخ عباس قمی(ره) در تعویذات چشم‌زخم، خواندن آیه‌ی 51 سوره‌ی مبارکه‌ی قلم را سفارش کرده است. این آیه با توجه به شأن نزول آن برای دفع چشم‌زخم مناسب است.

علاوه بر این آیه، در روایات خواندن سوره‌های دیگری برای دفع چشم‌زخم مورد تأکید قرار گرفته است. از جمله سوره‌های «ناس»، «فلق»، «حمد»، «توحید» و آیت الکرسی

💢سـوره الـرحـمـن آیـه۳۳ ↓↓↓
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
یَا مَعْشَرَ الْجِنِّ وَالْإِنسِ إِنِ اسْتَطَعْتُمْ أَن تَنفُذُوا مِنْ أَقْطَارِ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ فَانفُذُوا لَا تَنفُذُونَ إِلَّا بِسُلْطَانٍ ﴿۳۳﴾

💢سـوره الـجـن آیـه اول ↓↓↓
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم
قُلْ أُوحِیَ إِلَیَّ أَنَّهُ اسْتَمَعَ نَفَرٌ مِّنَ الْجِنِّ فَقَالُوا إِنَّا سَمِعْنَا قُرْآنًا عَجَبًا ﴿۱﴾

💢۱۰ سـوره الصافـات ۱۰آیـه اول ↓↓↓
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
وَالصَّافَّاتِ صَفًّا ﴿۱﴾
فَالزَّاجِرَاتِ زَجْرًا ﴿۲﴾
فَالتَّالِیَاتِ ذِکْرًا ﴿۳﴾
إِنَّ إِلَهَکُمْ لَوَاحِدٌ ﴿۴﴾
رَبُّ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَمَا بَیْنَهُمَا وَرَبُّ الْمَشَارِقِ ﴿۵﴾
إِنَّا زَیَّنَّا السَّمَاء الدُّنْیَا بِزِینَهٍ الْکَوَاکِبِ ﴿۶﴾
وَحِفْظًا مِّن کُلِّ شَیْطَانٍ مَّارِدٍ ﴿۷﴾
لَا یَسَّمَّعُونَ إِلَى الْمَلَإِ الْأَعْلَى وَیُقْذَفُونَ مِن کُلِّ جَانِبٍ ﴿۸﴾
دُحُورًا وَلَهُمْ عَذَابٌ وَاصِبٌ ﴿۹﴾
إِلَّا مَنْ خَطِفَ الْخَطْفَهَ فَأَتْبَعَهُ شِهَابٌ ثَاقِبٌ ﴿۱۰﴾

این آیات را روی پارچ آبی بنویسید و آب داخل آن ریخته بعد از ۱۲ ساعت هر آب نوشیدنی آن را از این آب بخورید.

🚫پیشگیری را هم جدی بگیریم

برای اینکه از چشم زخم در امان بمانید ، پیشگیری را هم جدی بگیرید و امکانات خود را خیلی به نمایش نگذارید و درآمد، مخارج و ... را پنهان کنید.

آخرین ویرایش:
شاهدخت

شاهدخت

👸
پرنسس وطن وی
تاریخ ثبت‌نام
5/10/22
پسندها
10,250
امتیازها
113
مدال ها
16
ممنونم عشق من

اما من به چشم اعتقاد ندارم🥺💋
منم نداشتم..اصلا..میگفتم اخه اون چه خریه منا چش کنه..چی دارم🤣تا اینکه حالم بدجوری بد شد..خیلی بدا خیلی..منا بردن پیش یه ایت الله..نمیدونم کی بود..دعا نوشت واسم‌...خیلی بهتر شدم..اروم شدم..اونجا هم یارو رو دیدم..گفتم من اعتقاد ندارم..دست خود ادمه😂ولی الان چندماهه میگم طرف راست میگفته..هنوزم باورش واسم سخته که راسته یا نه..البته اون نگفت چشم زخمه..گفت جادو کردن..من کلا به این چیزا اعتقاد نداشتم..ولی چندماه حال خودم بعد اون دعا ها میفهمم..ولی باورشم واسم سخته ..که یعنی طرف تونسته اینجوری دعا بنویسه و خوب شم

• لایک
واکنش‌ها[ی پسندها]: MINISH
MINISH

MINISH

کاربر نمونه
Female
تاریخ ثبت‌نام
17/10/22
پسندها
325
امتیازها
63
منم نداشتم..اصلا..میگفتم اخه اون چه خریه منا چش کنه..چی دارم🤣تا اینکه حالم بدجوری بد شد..خیلی بدا خیلی..منا بردن پیش یه ایت الله..نمیدونم کی بود..دعا نوشت واسم‌...خیلی بهتر شدم..اروم شدم..اونجا هم یارو رو دیدم..گفتم من اعتقاد ندارم..دست خود ادمه😂ولی الان چندماهه میگم طرف راست میگفته..هنوزم باورش واسم سخته که راسته یا نه..البته اون نگفت چشم زخمه..گفت جادو کردن..من کلا به این چیزا اعتقاد نداشتم..ولی چندماه حال خودم بعد اون دعا ها میفهمم..ولی باورشم واسم سخته ..که یعنی طرف تونسته اینجوری دعا بنویسه و خوب شم
نه من اصلا به این چیزا اعتقاد ندارم
البته با احترام
بنظرم تا وقتی به قدرت خدا اعتماد داریم یه انسان نمیتونه باعث رنج و سختی ما بشه...

MINISH

MINISH

کاربر نمونه
Female
تاریخ ثبت‌نام
17/10/22
پسندها
325
امتیازها
63
یعنی کلا سعی میکنم این موضوع رو منطقی برای خودم تحلیل کنم

MINISH

MINISH

کاربر نمونه
Female
تاریخ ثبت‌نام
17/10/22
پسندها
325
امتیازها
63

شاهدخت

شاهدخت

👸
پرنسس وطن وی
تاریخ ثبت‌نام
5/10/22
پسندها
10,250
امتیازها
113
مدال ها
16
نه من اصلا به این چیزا اعتقاد ندارم
البته با احترام
بنظرم تا وقتی به قدرت خدا اعتماد داریم یه انسان نمیتونه باعث رنج و سختی ما بشه...
اره اون فردم گفت..اعتقادت به خدا ضعیفه که جادو تونسته رخنه کنه

MINISH

MINISH

کاربر نمونه
Female
تاریخ ثبت‌نام
17/10/22
پسندها
325
امتیازها
63