یلدا

یلدا

کاربر نمونه
Ms
تاریخ ثبت‌نام
11/10/23
پسندها
524
امتیازها
93
مدال ها
4
InShot   copy 1024x1182 copy 1024x1182

معنی ضرب المثل قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود

✔️وقتی درباره قناعت کردن و صرفه‌جویی صحبت می‌کنیم ناخودآگاه از این ضرب المثل استفاده می‌نماییم، که دریا در این ضرب المثل نماد پرباری می‌باشد و قطره قطره جمع شدن به معنای استمرار در صرفه‌جویی کردن است.

✔️اگر کارها و اهدافمان را با حوصله انجام دهیم و در رسیدن به اهداف عجله نکنیم و آن‌ها را با آرامی انجام دهیم قطعاً به نتیجه خوبی دست پیدا می کنيم .

✔️این ضرب المثل تاکید زیادی بر صرفه‌جویی دارد، که این عمل با گذشت زمان و به طور مستمر به نتیجه خواهد رسید.

ایموجی ضرب المثل قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود
💧💧💧💧 + 🌊

داستان حکایت قطره قطره جمع گردد

آمده است روزی شخصی سراغ گردو فروشی رفته است و از وی پرسیده است : « می شود همه گردوهایت را رایگان به من بدهی؟!»

گردو فروش که از حرف این مرد تعجب کرده بود، جوابی به او نداد.

مرد دوباره پرسید :« می شود یک کیلو گردو مجانی به من بدهی؟» و باز با سکوت مواجه شد.

مرد وقتی دید گردو فروش جوابی نمی دهد اینبار گفت : «خواهش می کنم دست کم یک عدد گردوی مجانی به من بدهید.»

بالاخره با اصرار زیاد مرد توانست یک گردو از فروشنده بگیرد.

مرد دوباره به گردو فروش گفت : «یک عدد که ارزش ندارد. یک عدد دیگر هم بدهید» و درخواست کرد که گردوی سوم را نیز مجانی بگیرد.

گردو فروش که عصبانی شده بود، گفت:« زرنگی! این طور می خواهی یکی یکی همه گردوهایم را تصاحب کنی؟»

مرد گفت : «می خواستم درسی به تو بدهم. زندگی و عمر نیز اینطور می باشد، اگر بگویم همه عمرت را به من بده آن را به هیچ قیمتی حاضر نیستی بدهی ولی روزهای زندگیت را بی توجه، یکی یکی از دست می دهی و تا به خودت بیایی همه عمرت از کف رفته است.»

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا