چشمه دیمه

• نویسنده موضوع کاجول
  • تاریخ شروع
کاجول

کاجول

کاربر شهروند
تاریخ ثبت‌نام
15/10/22
پسندها
6,047
امتیازها
113
مدال ها
12

استانها / چهارمحال و بختیاری​

۴
۰

قطعه‌ای از بهشت در قلب «کوهرنگ»/ انتخابی عالی برای سفر به دل طبیعت​

در این مکان گردشگری، آلاچیق‌هایی در محوطه ساخته شده‌ که می‌توانید برای استراحت از آنها استفاده کنید. اگر کمی خوش‌شانس باشید حتی می‌توانید چادرهای عشایر را هم ببینید و از نزدیک با شیوه زندگی کوچ‌نشینی آشنا شوید.
قطعه‌ای از بهشت در قلب «کوهرنگ»/ انتخابی عالی برای سفر به دل طبیعت

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، امسال تقارن بهار طبیعت و بهار قرآن علاوه بر زیبایی‌های معنوی که دارد فرصت را برای سفرهای کوتاه داخل استانی فراهم کرده است.
بعد از اذان ظهر کوله‌پشتی‌ات را ببند و یه افطاری سبک هم برای خودت آماده کن و آماده سفر شو.
حالا مقصد کجاست و کدوم سمت باید بری؟ مقصد چشمه دیمه در شهرستان کوهرنگ است.
از شهرکرد که خارج می‌شوی نرسیده به دو راهی سورشجان، روستاهای خُوی، وانان، اسدآباد، هارونی، مرغملک و شهر سودجان را رد می‌کنی با تابلویی روبه‌رو می‌شوی که نوشته به سمت کوهرنگ همین مسیر را که ادامه دهی نرسیده به چلگرد می‌رسی به چشمه دیمه.
چشمه دیمه، قطعه‌ای از بهشت در قلب شهرستان کوهرنگ
مقابل درب ورودی مبلغی را باید به عنوان ورودی پرداخت کنی آن وقت است که وارد بهشت می‌شوی.
از من می‌شنوی ماشینت را جای مناسبی پارک کن که هنگام خارج شدن به مشکل نخوری.!
به نظر من که از همان اول غافلگیر می‌شوی قدم به قدم که می‌روی زیبایی است چشمه‌هایی با آب خنک که فقط کافیست یک مُشت آن به صورتت بخورد خون در تمام رگ‌هایت با سرعت نور جریان پیدا می‌کند.
اگر خوب به آب رودخانه‌ای که از وسط آن مکان گردشگری عبور می‌کند نگاه کنی گهگاهی ماهی هم می‌بینی و حتما بساط ماهی کبابی هم برای افطار به پا می‌شود.
چشمه دیمه مکانی به دور از هیاهوی شهر
چشمه دیمه برای عاشقان طبیعت یک مکان دیدنی و لذت‌بخش است جایی به دور از هیاهوی شهر که می‌توان با آرامش خاطر در آن استراحت کرد و از هوای مطبوع آن بهره‌مند شد.
14020112000348_Test_NewPhotoFree.jpg

این جاذبه گردشگری از مکان‌هایی است که تا عمر داری از خاطرت پاک نخواهد شد.
به محل اصلی چشمه که رسیدی کفش‌ها و جوراب‌هایت را دربیاور و پاهایت را در آب خنک رها کن و مزه واقعی خنکی را بچش و آخیشی از تَه دل بگو.
هوای مطبوع و البته خنک این مکان بی‌نطیر است
بسیاری از گردشگران از استان‌های دیگر هر ساله به این مکان می‌آیند شاید الان اندکی هوا برای آب بازی سرد باشد اما از خردادماه این مکان جان می‌دهد برای آب بازی.
آب چشمه دیمه از ارتفاعات زردکوه سرچشمه می‌گیرد و مملو از مواد معدنی است و آب این چشمه در آبان ۱۳۸۸ هشتاد و چهارمین آثار ملی ایران توسط سازمان میراث فرهنگی ثبت شد.
حالا وقتش رسیده که دل از آن آب خنک بِکَنی و با پهن کردن زیراندازی زیرسایه درختان اوقات خوشی را همراه با دوستان و نزدیکان سپری کنی این مکان به قدری زیبا و دلنشین است که می‌تواند انگیزه کافی را برای برپایی یک پیکنیک حسابی به هر کسی بدهد، تصمیمی که قطعا از امتحان کردن آن پشیمان نخواهی شد.
چهار محال بهار و اردیبهشت ،بسیار دیدنی است

آخرین ویرایش توسط مدیر:
مهندس رضا

مهندس رضا

Mr
کاربر اخراج شده
تاریخ ثبت‌نام
5/2/23
پسندها
369
امتیازها
63