پیامبری که دو بار از دنیا رفت

• نویسنده موضوع اعتصامی
  • تاریخ شروع
اعتصامی

اعتصامی

هلنم کاش بمونی تو برام
مدیر کل
تاریخ ثبت‌نام
4/10/22
پسندها
22,580
امتیازها
113
مدال ها
6
Irs01 s3old 1565161389143366
حضرت حیقوق نبی(ع) بر اساس روایات معتبر و متواتر کتاب های تاریخی و افراد دارای اعتبار، یکی از پیامبران بنی اسرائیل است که قریب به ۲ هزار و ۶۰۰ سال قبل در عصرˈ یهو یاقیمˈ و ˈصدقیاˈ پادشاهان یهود در منطقه اورشلیم می زیسته است.

حیقوق نبی(ع) پس از حضرت شعیا(ع) به مقام نبوت مبعوث شده و در دوران کودکی هم عصر با حضرت الیاس نبی(ع) بوده چنانکه بر اساس نقل های معتبر تاریخی وارد شده که حیقوق نبی(ع) در دوران طفولیت به علت بیماری از دنیا رفت و الیاس نبی(ع) او را در آغوش کشید و با تضرع و دعا زندگی دوباره وی را از هستی آفرین طلب کرد و ایشان حیات دوباره یافت.

برخی از مورخان بر این باورند که کلمه ˈحیقوقˈ به معنای در آغوش کشیده شده از همین واقعه تاریخی نشات گرفته است.

حضرت حیقوق(ع) در زمان ˈبختنصرˈ پادشاه بابل با گروه بسیاری از بزرگان و اشراف بنی اسرائیل و تعدادی از پیامبران و بستگان آنها به اسارت بابلیان درآمد اما پس از فتح بابل توسط کوروش کبیر به تشویق پیروان خود به منطقه کنونی تویسرکان عزیمت کرد.

• لایک
واکنش‌ها[ی پسندها]: Nazbanoo
Minahadian

Minahadian

کاربر نمونه
Ms
تاریخ ثبت‌نام
17/10/22
پسندها
1,583
امتیازها
93
مدال ها
3
مشاهده فایل‌پیوست 1913 حضرت حیقوق نبی(ع) بر اساس روایات معتبر و متواتر کتاب های تاریخی و افراد دارای اعتبار، یکی از پیامبران بنی اسرائیل است که قریب به ۲ هزار و ۶۰۰ سال قبل در عصرˈ یهو یاقیمˈ و ˈصدقیاˈ پادشاهان یهود در منطقه اورشلیم می زیسته است.

حیقوق نبی(ع) پس از حضرت شعیا(ع) به مقام نبوت مبعوث شده و در دوران کودکی هم عصر با حضرت الیاس نبی(ع) بوده چنانکه بر اساس نقل های معتبر تاریخی وارد شده که حیقوق نبی(ع) در دوران طفولیت به علت بیماری از دنیا رفت و الیاس نبی(ع) او را در آغوش کشید و با تضرع و دعا زندگی دوباره وی را از هستی آفرین طلب کرد و ایشان حیات دوباره یافت.

برخی از مورخان بر این باورند که کلمه ˈحیقوقˈ به معنای در آغوش کشیده شده از همین واقعه تاریخی نشات گرفته است.

حضرت حیقوق(ع) در زمان ˈبختنصرˈ پادشاه بابل با گروه بسیاری از بزرگان و اشراف بنی اسرائیل و تعدادی از پیامبران و بستگان آنها به اسارت بابلیان درآمد اما پس از فتح بابل توسط کوروش کبیر به تشویق پیروان خود به منطقه کنونی تویسرکان عزیمت کرد.
چه جالب بود ممنون عزیزم😘یه جوانی هم بود انگار یه بار مرد باز دوباره زنده شد اون کی بود یادم رفت🤔

اعتصامی

اعتصامی

هلنم کاش بمونی تو برام
مدیر کل
تاریخ ثبت‌نام
4/10/22
پسندها
22,580
امتیازها
113
مدال ها
6
چه جالب بود ممنون عزیزم😘یه جوانی هم بود انگار یه بار مرد باز دوباره زنده شد اون کی بود یادم رفت🤔
خواهش میکنم نازنینم
پیامبر بود؟ عزیر نبی علیه السلام

Minahadian

Minahadian

کاربر نمونه
Ms
تاریخ ثبت‌نام
17/10/22
پسندها
1,583
امتیازها
93
مدال ها
3
خواهش میکنم نازنینم
پیامبر بود؟ عزیر نبی علیه السلام
اون عزیر هم زنده شد و مرد😘نه اون یه فرد عادی بود فکر کنم اگه اشتباه نکنم جوان خار کن بود که با حضرت عیسی شب عروسیش رفت به آسمون تا با عیسی زمان ظهور حضرت مهدی بیاد نمرد راستی من اشتباه گفتم🤦😘

اعتصامی

اعتصامی

هلنم کاش بمونی تو برام
مدیر کل
تاریخ ثبت‌نام
4/10/22
پسندها
22,580
امتیازها
113
مدال ها
6
اون عزیر هم زنده شد و مرد😘نه اون یه فرد عادی بود فکر کنم اگه اشتباه نکنم جوان خار کن بود که با حضرت عیسی شب عروسیش رفت به آسمون تا با عیسی زمان ظهور حضرت مهدی بیاد نمرد راستی من اشتباه گفتم🤦😘
آهان... داستانش رو از نت پیدا می کنم تاپیک می زنم.. این رو تا حالا نمیدونستم

Minahadian

Minahadian

کاربر نمونه
Ms
تاریخ ثبت‌نام
17/10/22
پسندها
1,583
امتیازها
93
مدال ها