• بیایید با هم وطن وی رو بسازیم کافیه عضو بشد و مطالب بفرستید! در تاپیک پیشنهادات و انتقادات نظرتون رو بگید تا چجوری پیشرفت کنیم و انجمن خوبی داشته باشیم

منظره‌ای خارق‌العاده از فضا که جیمز وب شکار کرد

  • نویسنده موضوع Nazbanoo
  • تاریخ شروع
Nazbanoo

Nazbanoo

کاربر فوق العاده
Female
نوشته‌ها
1,189
پسندها
2,074
مدال ها
4
جنسیت
خانم👩
منظره‌ای خارق‌العاده از فضا که جیمز وب شکار کرد+فیلم

تلسکوپ فضایی جیمز وب یکبار دیگر تصاویری شگفت انگیز از فضا منتشر کرد


به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا! جیمز وب در آخرین تصاویری ارسالی به مرکز کنترل خود موفق به مخابره مناظری خارق‌العاده از «ستون‌های آفرینش» شده است؛ جایی که تعداد زیادی ستاره تازه شکل‌گرفته مانند قطرات شبنم در میان ستون‌های شناور و شفاف گاز و غبار می‌درخشند.


ابتدا توجه خود را به سر ستون‌ها معطوف کنید که بسیاری از آنها شبیه گدازه آتشین به نظر می‌رسند. در اینجا، ستارگان جوان به طور دوره‌ای فواره‌هایی از مواد را پرتاب می‌کنند که با ستون‌ها برخورد می‌کنند که این می‌تواند الگوهای مواج را تشکیل دهد و مولکول‌های هیدروژن پر انرژی آن درخشش قرمز را ایجاد می‌کنند.

همچنین در نزدیکی لبه‌های ستون‌ها، گوی‌های قرمز ریز وجود دارد. اینها بچه ستاره‌های نمایش هستند که فقط چند صد هزار سال عمر دارند!
تصویر شاهکاری دیگر از تلسکوپ فضایی جیمز وب را ببینید | سفر به اعماق ستون‌های آفرینش


اگر این منظره باشکوه آشنا به نظر می‌رسد، تعجب نکنید چرا که نمونه‌اش را پیش‌تر تلسکوپ فضایی هابل گرفته است. با این حال با مقایسه تصاویر به سادگی می‌توان دریافت که لازم بوده است تا جیمز وب نیز از این منظره عکس بگیرد تا بتوان تحقیقات بیشتر و دقیق‌تری را داشت.

تصویر شاهکاری دیگر از تلسکوپ فضایی جیمز وب را ببینید | سفر به اعماق ستون‌های آفرینش
 
مستر مشهدی

مستر مشهدی

کاربر مفید
Male
نوشته‌ها
54
پسندها
68
جنسیت
آقا👨
خب چیزیه
 
  • لایک
واکنش‌ها[ی پسندها]: Reza
ق

..قفس قوغاز🚶🚶

کاربر مفید
Male
نوشته‌ها
90
پسندها
162
جنسیت
آقا👨
..چه دلیلی دارین بر اینکه این تصاویر,, واقعی,, هست؟! هنوز تصویر فرود انسان روی ماه که توسط ناسا بازتاب داده شد, ثابت نشده..😹👀🚶🚶
 
بالا