شنیدنی غذاهای ممنوعه در کشورهای مختلف کدامند؟

• نویسنده موضوع شادی
  • تاریخ شروع
شادی

شادی

کاربر نمونه
Female
تاریخ ثبت‌نام
3/10/22
پسندها
1,621
امتیازها
94
مدال ها
5
انسان ها دارای طبع غذایی مختلفی هستند،شما هرگز نمیتوانید دو نفر را پیدا کنید که دقیقا طبع غذایی یکسانی داشته باشند!شاید برایتان جالب باشد که بدانید خوردن بعضی از غذاها در بعضی از کشورها ممنوع است!و هر کشور دلایل خاص خود را براع ممنوع اعلام کردن آن غذا دارد،در ادامه به بعضی از غذاهای ممنوعه در کشورها اشاره میکنیم.

لیست غذاهای ممنوعه جهان

ماهی ژاپنی فوگو

تا به حال ماهی های بادکنکی که به نظر زیبا و جذاب می رسند را از نزدیک دیده اید؟ ماهی ژاپنی فوگو یکی از همین ماهی های بادکنکی است که خوراکی های متعددی از آن تهیه می شود. این ماهی به دلیل داشتن تترو دوتوکسین، سمی محسوب می شود و در تمیز کردن استخوان هایش باید دقت کرد. سمی که در این ماهی وجود دارد می تواند به سیستم عصبی مصرف کننده حمله کند و در چشم بر هم زدنی او را از پای در بیاورد. به همین خاطر مصرف آن در برخی از کشورهای جهان ممنوع است.

هاگیس

یکی دیگر از غذاهایی که در فهرست غذاهای ممنوعه قرار دارد هاگیس یا همان هگیس است. این غذا معمولاً از سیرابی گوسفند( قلب و جگر سیاه و جگر سفید) به همراه پوره سیب زمینی تهیه می شود و در کنار سبزیجات تازه سرو می گردد. اصلیت این غذا به کشور اسکاتلند بر می گردد. در سال 1971 بود که ایالت متحده آمریکا سرو جگر سفید را در این کشور ممنوع کرد و اسم هاگیس نیز در فهرست غذاهای ممنوعه قرار گرفت

Cddaf037 42d3 4a08 85b8 fb68361eae1f

خاویار سیاه دریای خزر

شاید از دیدن اسم این خاویار و ممنوع بودنش در برخی از کشورها شگفت زده شده باشید. این نوع خاویار از یک گونه ماهی به دست می آید و رنگ سیاهی دارد. به دلیل صید بی رویه این ماهی و استخراج خاویار، نسلش در حال انقراض است. به همین خاطر است که کشورها و مجموعه های مختلفی تلاش می کنند برای محافظت از این ماهی، جلو صید و سرو خاویار آن را بگیرند.

جگر چرب اردک و غاز

مگر خوردن یک وعده غذا چقدر ارزش دارد که بخواهیم به خاطرش، حیوانی را تا حد مرگ اذیت کنیم. اگر بدانید برای تهیه این غذا چه بلاهایی بر سر اردک و غاز بیچاره می آورند هرگز لب به آن نمی زنید. برای اینکه جگر این حیوان در پوششی از چربی قرار گیرد غذای زیادی به او داده می شود. در مراحل نهایی، اینکار به زور انجام می شود و حیوان بیچاره دیگر رمق خوردن در خود نمی بیند. چنین عمل غیر اخلاقی در نهایت به زجر کش شدن و حتی شکستن پاهای حیوان منجر می شود و به همین دلیل سرو و ارائه آن در برخی از کشورها ممنوع اعلام شده است

4f6ff07d 3e99 48e4 826e 0a871e0cf5fa

سوپ باله کوسه

این غذا معمولاً در کشورهای آسیایی همچون چین سرو می شود. شاید با خودتان بگویید مصرف این سوپ چه مشکلی برایمان ایجاد می کند؟ واقعیت این است که نسل کوسه هایی که سوپ از آن تهیه می شود در حال انقراض است و به همین دلیل مصرف آن در برخی از کشورهای اروپایی و آمریکایی ممنوع شده است.

ماهی قزل آلای پرورشی

بسیاری از افرادی که به
شهرهای شمالی یا جنوبی سفر می کنند، اولین غذایی که دوست دارند سفارش دهند ماهی است. در میان همه ماهی های موجود، قزل آلا طرفداران خاص خودش را دارد. با این حال ماهی قزل آلای پرورشی به دلیل مشکلات زیست محیطی که تحقیقات متعدد آن را به اثبات رسانده است، در برخی از کشورها سرو نمی شود و مصرف آن نیز ممنوع است

شیر خام

مصرف شیر خام که به عنوان شیر غیر پاستوریزه هم در میان افراد شناخته می شود در برخی کشورها ممنوع است و فروشندگان حق ارائه آن به مشتریان را ندارند. به دلیل وجود بیماری های مشترکی که بین انسان و حیوان وجود دارد مصرف شیر، آن هم به صورت غیر پاستوریزه می تواند خطرات بالقوه ای به همراه داشته باشد.

ماهی خاردار شیلیایی

این ماهی چربی فراوان و گوشت سفیدی دارد و بعد از پخت طعم بسیار لذیذی به خود می گیرد. همه این عوامل دست به دست هم داده اند تا صید این ماهی به شکل بی رویه ای در برخی از کشورهای جهان افزایش یابد. همین صیدهای بی رویه است که نسل گونه های مختلف حیوانات همچون ماهی ها را به خطر می اندازد و می تواند مشکلات زیست محیطی فراوانی به همراه داشته باشد. به همین دلیل مصرف و سرو ماهی خاردار شیلیایی هم در برخی از کشورها ممنوع اعلام شده است.

501997e7 60b9 4621 aef8 4e3b74b517c9

گوشت اسب

اگر سری به رستوران های ایالت متحده آمریکا بزنید به احتمال زیاد گوشت اسب را در منوی آن ها نخواهید دید. آمریکایی ها معتقدند نباید اسب را برای مصرف انسان نابود کرد و به همین دلیل مصرف گوشت اسب را در رستوران های خود ممنوع اعلام کرده اند.
منگوستن
منگوستن اگر چه غذا نیست اما در فهرست غذاهای ممنوعه قرار می گیرد. این میوه بنفش رنگ، شیرین، آبدار و بسیار خوشمزه است و زمانی مصرف آن در ایالت متحده آمریکا ممنوع اعلام شد. دلیل آن ها برای جلوگیری از واردات این میوه، ترس از ورود پشه میوه آسیایی به آمریکا بود. اما به نظر می رسد ممنوعیت این میوه در آمریکا برداشته شده است و محصولات وارداتی باید زیر اشعه قرار بگیرند تا سلامت آنها به طور کامل تایید شود
Ba8c41bd 7a52 4ad1 82b8 59f7aaf5e9c5

• لایک
واکنش‌ها[ی پسندها]: Nazbanoo
اعتصامی

اعتصامی

هلنم کاش بمونی تو برام
مدیر کل
تاریخ ثبت‌نام
4/10/22
پسندها
22,528
امتیازها
113
مدال ها
6
مطلب بسیار جالب بود
درباره خوراک جگر غاز یه کلیپ دیدم
خیلی وحشتناکِ روش پرورش غاز ها

شادی

شادی

کاربر نمونه
Female
تاریخ ثبت‌نام
3/10/22
پسندها
1,621
امتیازها
94
مدال ها
5
درباره خوراک جگر غاز یه کلیپ دیدم
خیلی وحشتناکِ روش پرورش غاز ها
خودمم مردد بودم تو اینکه اون قسمت رو حذف کنم‌ یا نه
چون اینجور چیزا تا مدت ها از ذهنم پاک نمیشه و اذیت میشم از یادآوریش...
کی ما آدما انقدر ترسناک شدیم 😔💔

اعتصامی

اعتصامی

هلنم کاش بمونی تو برام
مدیر کل
تاریخ ثبت‌نام
4/10/22
پسندها
22,528
امتیازها
113
مدال ها
6
خودمم مردد بودم تو اینکه اون قسمت رو حذف کنم‌ یا نه
چون اینجور چیزا تا مدت ها از ذهنم پاک نمیشه و اذیت میشم از یادآوریش...
کی ما آدما انقدر ترسناک شدیم 😔💔
عزیزممم
منم همین طور جان دلم
متاسفانه بعضی از آدم ها روی شیطان رو سفید کردن

• اوه
واکنش‌ها[ی پسندها]: شادی
شادی

شادی

کاربر نمونه
Female
تاریخ ثبت‌نام
3/10/22
پسندها
1,621
امتیازها
94
مدال ها
5
منم همین طور جان دلم
متاسفانه بعضی از آدم ها روی شیطان رو سفید کردن
در مورد پخت بعضی از غذاهای دیگه تو کشور چین هم‌ دوستم برام یه چیزایی گفت ،
که تا عمر دارم یادم نمیره
باورت میشه یک ماه افسردگی شدید گرفتم از شنیدنش...
واسه همین ترجیح میدم ندونم راجع به این مسائل💔

اعتصامی

اعتصامی

هلنم کاش بمونی تو برام
مدیر کل
تاریخ ثبت‌نام
4/10/22
پسندها
22,528
امتیازها
113
مدال ها
6
در مورد پخت بعضی از غذاهای دیگه تو کشور چین هم‌ دوستم برام یه چیزایی گفت ،
که تا عمر دارم یادم نمیره
باورت میشه یک ماه افسردگی شدید گرفتم از شنیدنش...
واسه همین ترجیح میدم ندونم راجع به این مسائل💔
بله عزیزم باورم میشه
منم با دیدن یه کلیپ یا خوندن یه متن تا مدتها ذهنم درگیر میشه و حالم بد میشه

• اوه
واکنش‌ها[ی پسندها]: شادی
بالا