عود ؛ انواع عود و خواص آنها

• نویسنده موضوع ثمین
  • تاریخ شروع
ثمین

ثمین

.
ناظر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/1/23
پسندها
3,565
امتیازها
113
مدال ها
6

عود چیست؟​

عود ماده‌ای چوبی است که پس از آتش زدن از خود دودی خوشبو متصاعد می‌کند. انواع عود بسیار مختلف و متنوع است مثل عود صندل، عود جنگل، عود اسطوخودوس، عود مشک، عود ثروت و ...

عود یکی از مواد معطر قابل کاربرد در رایحه درمانی است و در طب سنتی خواص دود کردن عود بر کسی پوشیده نیست. در اصل عود شاخه‌ای باریک و دراز و تکه چوبی بریده شده از درختی خاص بوده که در شرق آسیا علی‌الخصوص هندوچین رویش می‌کند و با آتش زدن آن دودی همراه با بوی خوش بلند می‌شود. البته عودهایی که امروزه در بازار عرضه می‌شوند، از چوب درختی خاص نیستند بلکه حاصل فرآوری گیاهان معطر و صمغ‌های عطری و احیاناً اسانس‌های شیمیایی هستند.

انواع عود چیست؟

عودها در شکل‌ها و بسته‌بندی‌های مختلف در بازار وجود دارند. بطورکلی عودها اگر طبیعی باشند، از چوب‌های خام، علف‌های خرد یا پودر شده تهیه می‌شوند یا حتی به شکل مایع از روغن‌های گیاهان هستند.

در گذشته بطور سنتی از صمغ و کندر و چوب‌های خوشبو مثل چوب صندل، شاخه‌های ماسالا، چوب خیزران، پوست درختان، دانه‌ها، ریشه‌ها، علف‌ها و گل‌ها عود ساخته می‌شد که مشهورترین آنها همان کندر و صمغ بود.

بهترین عودها و خواص آنها​

چند تا از بهترین خواص عودها را به شما در ادامه می گوییم.

1) عود گل سرخ:
امواج ملایم و عاشقانه ای را به چاکرای قلب وارد می کند و باعث تقویت می شود.

2) عود نعناع:
برای تقویت قلب و چاکرای چشم سوم مفید است و قدرت تمرکز و سرحالی را بالا می برد.

3) عود دارچین:
برای رفع خشتگی و ضدعفونی کننده محیط و برطرف کردن اختلالات گوارشی مفید است.

4) عود آویشن:
برای رفع خستگی فکری و درمان استرس مفید است.

5) بهترین عود لاوندر یا همان اسطوخودوس:
رفع خستگی، افزایش آرامش، افزایش انرژی مثبت در منزل ضدعفونی کردن محیط و افزایش جریان خون

با اینکه عود به عنوان یک خوشبوکننده بسیار کاربرد دارد اما در مصرف آن نباید افراط کرد ..​

1) بهتر است عودها روی زمین یا نزدیک به زمین قرار داشته باشند.

2) هنگامی که عود روشن می کنید حتما همه درها و پنجره ها را باز بگذارید که انرژی منفی خارج شود.

3) اگر به رایحه عودها حساسیت دارید یا در معرض مستقیم دود عود قرار نگیرید یا خود گیاهش را بسوزانید.

4) هرگز چند عود را با رایحه های مختلف باهم روشن نکنید زیرا تداخل انرژی صورت می گیرد

4) هرگز چند عود را با رایحه های مختلف باهم روشن نکنید زیرا تداخل انرژی صورت می گیرد.

کاجول

کاجول

کاربر شهروند
تاریخ ثبت‌نام
15/10/22
پسندها
6,048
امتیازها
113
مدال ها
12
مشاهده فایل‌پیوست 15630

عود چیست؟​

عود ماده‌ای چوبی است که پس از آتش زدن از خود دودی خوشبو متصاعد می‌کند. انواع عود بسیار مختلف و متنوع است مثل عود صندل، عود جنگل، عود اسطوخودوس، عود مشک، عود ثروت و ...

عود یکی از مواد معطر قابل کاربرد در رایحه درمانی است و در طب سنتی خواص دود کردن عود بر کسی پوشیده نیست. در اصل عود شاخه‌ای باریک و دراز و تکه چوبی بریده شده از درختی خاص بوده که در شرق آسیا علی‌الخصوص هندوچین رویش می‌کند و با آتش زدن آن دودی همراه با بوی خوش بلند می‌شود. البته عودهایی که امروزه در بازار عرضه می‌شوند، از چوب درختی خاص نیستند بلکه حاصل فرآوری گیاهان معطر و صمغ‌های عطری و احیاناً اسانس‌های شیمیایی هستند.

انواع عود چیست؟

عودها در شکل‌ها و بسته‌بندی‌های مختلف در بازار وجود دارند. بطورکلی عودها اگر طبیعی باشند، از چوب‌های خام، علف‌های خرد یا پودر شده تهیه می‌شوند یا حتی به شکل مایع از روغن‌های گیاهان هستند.

در گذشته بطور سنتی از صمغ و کندر و چوب‌های خوشبو مثل چوب صندل، شاخه‌های ماسالا، چوب خیزران، پوست درختان، دانه‌ها، ریشه‌ها، علف‌ها و گل‌ها عود ساخته می‌شد که مشهورترین آنها همان کندر و صمغ بود.

بهترین عودها و خواص آنها​

چند تا از بهترین خواص عودها را به شما در ادامه می گوییم.

1) عود گل سرخ:
امواج ملایم و عاشقانه ای را به چاکرای قلب وارد می کند و باعث تقویت می شود.

2) عود نعناع:
برای تقویت قلب و چاکرای چشم سوم مفید است و قدرت تمرکز و سرحالی را بالا می برد.

3) عود دارچین:
برای رفع خشتگی و ضدعفونی کننده محیط و برطرف کردن اختلالات گوارشی مفید است.

4) عود آویشن:
برای رفع خستگی فکری و درمان استرس مفید است.

5) بهترین عود لاوندر یا همان اسطوخودوس:
رفع خستگی، افزایش آرامش، افزایش انرژی مثبت در منزل ضدعفونی کردن محیط و افزایش جریان خون

با اینکه عود به عنوان یک خوشبوکننده بسیار کاربرد دارد اما در مصرف آن نباید افراط کرد ..​

1) بهتر است عودها روی زمین یا نزدیک به زمین قرار داشته باشند.

2) هنگامی که عود روشن می کنید حتما همه درها و پنجره ها را باز بگذارید که انرژی منفی خارج شود.

3) اگر به رایحه عودها حساسیت دارید یا در معرض مستقیم دود عود قرار نگیرید یا خود گیاهش را بسوزانید.

4) هرگز چند عود را با رایحه های مختلف باهم روشن نکنید زیرا تداخل انرژی صورت می گیرد

4) هرگز چند عود را با رایحه های مختلف باهم روشن نکنید زیرا تداخل انرژی صورت می گیرد.
کدوم خوشبو هست؟

ثمین

ثمین

.
ناظر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/1/23
پسندها
3,565
امتیازها
113
مدال ها
6
کدوم خوشبو هست؟
چیزی ک هست عزیزدلم
من چون سردرد میشم عود استفاده نمی کنم

و این ک سلیقه ای هم هست ممکن من ی رایحه ی دوست داشته باشم و شما اون رایحه رو دوست نداشته باشید ..در انتخاب عود نباید فقط ملاک خوشبو بودن باشه بلکه خواص درمانی اون هم
باید مد نظرتون باشه

مشهورترین عود ها جنگل های بارانی.صندل.۷ شیر آفریقایی.بلک کاپیتان...ولی این مشهور بودن دلیل بر خوشبو بودن نیس عزیزم

آخرین ویرایش:
کاجول

کاجول

کاربر شهروند
تاریخ ثبت‌نام
15/10/22
پسندها
6,048
امتیازها
113
مدال ها
12
چیزی ک هست عزیزدلم
من چون سردرد میشم عود استفاده نمی کنم

و این ک سلیقه ای هم هست ممکن من ی رایحه ی دوست داشته باشم و شما اون رایحه رو دوست نداشته باشید ..در انتخاب عود نباید فقط ملاک خوشبو بودن باشه بلکه خواص درمانی اون هم
مد نظرتون باشه

مشهورترین عود ها جنگل های بارانی.صندل.۷ شیر آفریقایی.بلک کاپیتان...ولی این مشهور بودن دلیل بر خوشبو بودن نیس عزیزم
من بوی تند نمی پسندم .حتی عطرهام هم خیلی رایحه ی سبکی داره .مثل رز ویاس