سوالات درس ١٢ هدیه آسمانی کلاس دوم 🔴 ۱۰۰ درصد کامل و جامع

اعتصامی

اعتصامی

هلنم کاش بمونی تو برام
مدیر کل
تاریخ ثبت‌نام
4/10/22
پسندها
22,690
امتیازها
113
مدال ها
6
سوالات درس ١٢ هدیه آسمانی کلاس دوم 🔴 ۱۰۰ درصد کامل و جامع

سوالات درس دوازدهم هدیه دوم دبستان با جواب, در این مطلب پاسخ و جواب سوالات تمرین های فکر می کنم ، دوست دارم و گفت و گو کنیم و امین و مینا، درس ۱۲ دوازدهم پدر مهربان کتاب هدیه آسمانی کلاس دوم دبستان را قرار داده ایم. در ادامه با بخش آموزش وطن وی همراه ما باشید.

همچنین بخوانید :سوالات درس ١١ هدیه آسمانی کلاس دوم 🔴 ۱۰۰ درصد کامل و جامع

جواب فکر می کنم درس دوازدهم هدیه کلاس دوم

امام علی (عليه السّلام) با كودكانِ يتيم، بازی می‌كرد تا … .

پاسخ: تا جای خالی پدر را احساس نکنند و او مانند پدر، آنها را خیلی دوست داشت و با آنها مهربان بود

جواب دوست دارم درس دوازدهم هدیه کلاس دوم

به آدم‌های نيازمند كمک كنم، پس … .

پاسخ: دوست دارم هر وقت آدم نیازمند دیدم، مقداری از پول تو جیبی خود را به او بدهم و برای کودکان نیازمند در روز نیکوکاری، کادو و هدیه بخرم.

جواب گفت و گو کنیم درس دوازدهم هدیه کلاس دوم

داستان‌هايی را كه از زندگی امام علی (عليه‌السّلام) شنيده‌ايد، برای دوستان خود تعريف كنيد.

پاسخ: امام علی (ع) روزی در کوچه های کوفه به تنهایی راه می رفت. در راه زنی را دید که مشک آب بر دوش دارد و از نفس افتاده است، به آرامی نزدیک او آمد و مشک آب را بدوش گرفت تا زن مقداری استراحت کند. در راه جویای احوال آن زن شد. زن گفت: شوهرم در یکی از جنگل ها در سپاه علی بن ابی طالب شهید شد، حال من و چند کودک یتیم، بدون سرپرست مانده و فقیر شده ایم.

امام علی (ع) برگشت و آن شب را تا صبح به ناراحتی گذراند. صبح زنبیل طعامی با خود برداشت و به طرف خانه آن زن رفت. به خانه آن زن رسید و در زد. زن پرسید: کیست؟ امام جواب دادند: کسی که دیروز تو را کمک کرد و مشک آب را به خانه تو رساند، برای کودکانت طعامی آورده ام، در را باز کن!

جواب امین و مینا درس دوازدهم هدیه کلاس دوم

امين و مينا می‌خواهند به كمک شما جاهای خالی را كامل كنند.

امام علی (علیه‌السّلام)

پاسخ:
۱) اولین: مردی بود که دین اسلام را پذیرفت
۲) پسر عموی: پیامبر حضرت محمد (ص)‌
۳) همسر: حضرت فاطمه (س)
۴) داناترین: مردم.

InShot

بالا