رفتار صحیح با مادر شوهر

• نویسنده موضوع آفتابگردان
  • تاریخ شروع
Minahadian

Minahadian

کاربر نمونه
Ms
تاریخ ثبت‌نام
17/10/22
پسندها
1,583
امتیازها
93
مدال ها
3
در مورد فحشای ناموسی به اون عنکبوت بخ بخم تاپیک بزن 🙏 😔
اتفاقا یه تاپیک هم در خصوص همین که گفتی هم دارم اصلا فاجعه هست بعدا میزنم همه رو تگ میکنم😘😍

Q

Q.T

کاربر شهروند
تاریخ ثبت‌نام
6/10/22
پسندها
5,019
امتیازها
113
مدال ها
10
حالا من شماره ۲۵ فحشهای باکلاسم یه کوچولو خاکبرسری بود درجا ویرایش کردم حذف کردمش الان فهمیدم چقدر من پاستوریزه بودم، جنبه بچه ها خیلی بالاتره
حالا که جنبه مونو ثابت کردیم بذارش :sharmandegi:

Q

Q.T

کاربر شهروند
تاریخ ثبت‌نام
6/10/22
پسندها
5,019
امتیازها
113
مدال ها
10
آفتابگردان

آفتابگردان

آفتابِ من بتاب
تاریخ ثبت‌نام
5/10/22
پسندها
3,832
امتیازها
113
مدال ها
3
Q

Q.T

کاربر شهروند
تاریخ ثبت‌نام
6/10/22
پسندها
5,019
امتیازها
113
مدال ها
10
N

nili

تاریخ ثبت‌نام
19/10/22
پسندها
45
امتیازها
13
فوت کرد ...

آفتابگردان

آفتابگردان

آفتابِ من بتاب
تاریخ ثبت‌نام
5/10/22
پسندها
3,832
امتیازها
113
مدال ها
3
  • گل
واکنش‌ها[ی پسندها]: nili
م

مانا

تاریخ ثبت‌نام
3/10/22
راه‌حل‌ها
1
پسندها
3,387
امتیازها
3
نشانه‌های مادرشوهر بد و سمی
او همیشه معتقد است که درست‌ترین آدم روی زمین است
این افراد همیشه معتقد هستند که درست فکر می‌کنند، درست رفتار می‌کنند و درست صحبت می‌کنند. حتی اگر اشتباه کنند یا کسی را ناراحت کنند، اشتباه‌شان را قبول نمی‌کنند و جملاتی مانند این موارد را می‌گویند:«تو جنبه نداری زود ناراحت میشی»، «تو این حرف رو زدی که من اونطوری صحبت کردم. اشتباه از تو بوده» و… این افراد مشکوک به اختلال شخصیت خودشیفته نیز هستند.

او شما را نادیده می‌گیرد

این افراد عروس‌شان را نادیده می‌گیرند و به حرف، نظر یا خواسته او کوچک‌ترین توجهی ندارند. مثلا از عروس‌شان می‌پرسند:«عزیزم برای تولدت لباس چه رنگی میخوای بپوشی؟» عروس جواب می‌دهد:«اون لباس آبی رو می‌پوشم» و بعد مادر شوهر بدون توجه به حرف او می‌گوید:«اون قرمز رو بپوش حتما» یا مثلا مادر شوهر برای عروس غذا می‌کشد و عروس می‌گوید:«کافیه ممنونم» اما مادر شوهر بدون توجه به این حرف همچنان به کشیدن غذا ادامه می‌دهد! این یعنی مادر شوهری که عروسش را نادیده می‌گیرد و به او و نظراتش بی توجه است.

او واضح می‌گوید که شما را دوست ندارد
هر طور که با او صحبت کرده یا رفتار کنید، در آخر به این حرف او می‌رسید که:«تو برای خونواده‌مون کافی و خوب نیستی. لیاقت ما بهتر از تو بود» یعنی او با حرفش به صورت مستقیم و گاهی با رفتارش به صورت غیرمستقیم می‌گوید که شما را دوست ندارد و راضی نیست از اینکه با پسرش ازدواج کردید.

انتظار دارد از او اطاعت کامل داشته باشید
این افراد از عروس‌شان انتظار دارند یک فرد مطیع و بله و چشم‌گو باشد. وقتی با او مخالفت کوچکی می‌کنید آن چنان عصبانی می‌شود و موضوعات را با هم در هم می‌آمیزد و همه چیز شما را زیر سوال می‌برد که عذاب وجدان می‌گیرید و دفعه آینده برای اینکه این اتفاق نیفتد اجبارا بله می‌گویید! او مخالفت‌های شما را طوری نشان می‌دهد که انگار شما بی احترامی عظیمی به او و خاندان‌شان کرده‌اید یعنی اینقدر این موضوع را بزرگ می‌کند و اجازه اظهار نظر به شما نمی‌دهد.

او کنترل‌گر است
او دوست دارد روی شما، زندگی شخصی‌تان، زندگی با همسرتان، بچه‌هایتان و همه چیز کنترل داشته باشد و می‌خواهد همه چیز را خودش مدیریت کند. چنین افرادی کنترل‌گر هستند و معمولا به علت نداشتن عزت نفس و احساس ضعف درونی، می‌خواهند به این شکل اقتدار و قدرت خود را نشان بدهند. اگر از او اطاعت نکنید، شما را دوست نخواهد داشت و کنترلش را روی شوهر و بچه‌هایتان بیشتر خواهد کرد.

به حریم خصوصی‌تان احترام نمی‌گذارد
بسیاری اوقات بدون دعوت و بدون هیچ اطلاعی به خانه‌تان می‌آید و برایش مهم نیست که شما می‌خواهید، آمادگی‌اش را داشتید یا خیر. اجازه نمی‌دهد با همسرتان یا با خودتان حریم خصوصی داشته باشید. حتی ممکن است در داخل کمدهای اتاق‌تان هم سرک بکشد.

با احساسات شما بازی می‌کند تا کنترل اوضاع در دستان خودش باشد
او با رفتارهایی مثل قهر کردن، عذاب وجدان و احساس گناه دادن به شما، محبت نکردن و… سعی می‌کند با احساسات شما بازی کند تا شما مطیع او شوید و او بیشتر روی شما کنترل داشته باشد.

او دائما در حال ظاهرسازی و چشم و هم چشمی است
او در جمع‌ها لباس‌های بسیار شیک می‌پوشد و جواهرات زیادی را از خود آویزان می‌کند و چنان رفتار می‌کند که انگار باکلاس‌ترین آدم روی زمین و مراقب اعظم خانواده‌اش است. این چشم و هم چشمی را ممکن است در زندگی خودش و در زندگی یا ظاهر شما نیز ایجاد کند یعنی از شما انتظار داشته باشد که مثل خودش باشید وگرنه دوست نخواهد داشت در کنار شما باشد چون در کنار شما برندش خراب می‌شود! این افراد نیز معمولا از دسته خودشیفته‌ها هستند و ممکن است طرحواره جلب توجه و پذیرش جویی نیز در آنها فعال باشد.

پشت سر شما حرف می‌زند

او پشت سر شما پیش هر کسی حرف می‌زند و شما را فردی بد و پرنقص نشان می‌دهد و ممکن است حتی شوهرتان را نیز علیه شما برانگیزد.

طوری نشان می‌دهد که انگار شما را دوست دارد اما بعدا متوجه می‌شوید که اصلا اینطور نیست
او برایتان هدیه‌های لوکس می‌خرد، در جمع با مهربانی صحبت می‌کند و طوری نشان می‌دهد که انگار عاشق شما است اما وقتی با هم تنها می‌شوید تازه متوجه می‌شوید که از این خبرها نیست و از شما متنفر استَ!

دخالت می‌کند
او در هر چیزی مداخله و دخالت می‌کند و اجازه نمی‌دهد استقلال و هویت شخصی خودتان را داشته باشید.

هر کاری هم که بکنید راضی نخواهد شد
برخی از مادر شوهرها هستند که عروس‌شان هر کاری هم که برایشان می‌کند همچنان از او ناراضی هستند و دوستش ندارند. این موضوع می‌تواند به دلیل کمال‌گرایی هم باشد.
اوووووف چقد چنین مادرشوهری شیطان هس

من دوتا زنداداش دارم
نه اونا نه مادرم
بهم تو نگفتن
مامانم بهترین مادرشوهربوده براشون اونام احترام نگه داشتن
خودشونم میگن از مادرشوهرمون راضی هستیم

آفتابگردان

آفتابگردان

آفتابِ من بتاب
تاریخ ثبت‌نام
5/10/22
پسندها