رفتار صحیح با مادر شوهر

• نویسنده موضوع آفتابگردان
  • تاریخ شروع
آفتابگردان

آفتابگردان

آفتابِ من بتاب
تاریخ ثبت‌نام
5/10/22
پسندها
3,827
امتیازها
113
مدال ها
3
نشانه‌های مادرشوهر بد و سمی
او همیشه معتقد است که درست‌ترین آدم روی زمین است
این افراد همیشه معتقد هستند که درست فکر می‌کنند، درست رفتار می‌کنند و درست صحبت می‌کنند. حتی اگر اشتباه کنند یا کسی را ناراحت کنند، اشتباه‌شان را قبول نمی‌کنند و جملاتی مانند این موارد را می‌گویند:«تو جنبه نداری زود ناراحت میشی»، «تو این حرف رو زدی که من اونطوری صحبت کردم. اشتباه از تو بوده» و… این افراد مشکوک به اختلال شخصیت خودشیفته نیز هستند.

او شما را نادیده می‌گیرد

این افراد عروس‌شان را نادیده می‌گیرند و به حرف، نظر یا خواسته او کوچک‌ترین توجهی ندارند. مثلا از عروس‌شان می‌پرسند:«عزیزم برای تولدت لباس چه رنگی میخوای بپوشی؟» عروس جواب می‌دهد:«اون لباس آبی رو می‌پوشم» و بعد مادر شوهر بدون توجه به حرف او می‌گوید:«اون قرمز رو بپوش حتما» یا مثلا مادر شوهر برای عروس غذا می‌کشد و عروس می‌گوید:«کافیه ممنونم» اما مادر شوهر بدون توجه به این حرف همچنان به کشیدن غذا ادامه می‌دهد! این یعنی مادر شوهری که عروسش را نادیده می‌گیرد و به او و نظراتش بی توجه است.

او واضح می‌گوید که شما را دوست ندارد
هر طور که با او صحبت کرده یا رفتار کنید، در آخر به این حرف او می‌رسید که:«تو برای خونواده‌مون کافی و خوب نیستی. لیاقت ما بهتر از تو بود» یعنی او با حرفش به صورت مستقیم و گاهی با رفتارش به صورت غیرمستقیم می‌گوید که شما را دوست ندارد و راضی نیست از اینکه با پسرش ازدواج کردید.

انتظار دارد از او اطاعت کامل داشته باشید
این افراد از عروس‌شان انتظار دارند یک فرد مطیع و بله و چشم‌گو باشد. وقتی با او مخالفت کوچکی می‌کنید آن چنان عصبانی می‌شود و موضوعات را با هم در هم می‌آمیزد و همه چیز شما را زیر سوال می‌برد که عذاب وجدان می‌گیرید و دفعه آینده برای اینکه این اتفاق نیفتد اجبارا بله می‌گویید! او مخالفت‌های شما را طوری نشان می‌دهد که انگار شما بی احترامی عظیمی به او و خاندان‌شان کرده‌اید یعنی اینقدر این موضوع را بزرگ می‌کند و اجازه اظهار نظر به شما نمی‌دهد.

او کنترل‌گر است
او دوست دارد روی شما، زندگی شخصی‌تان، زندگی با همسرتان، بچه‌هایتان و همه چیز کنترل داشته باشد و می‌خواهد همه چیز را خودش مدیریت کند. چنین افرادی کنترل‌گر هستند و معمولا به علت نداشتن عزت نفس و احساس ضعف درونی، می‌خواهند به این شکل اقتدار و قدرت خود را نشان بدهند. اگر از او اطاعت نکنید، شما را دوست نخواهد داشت و کنترلش را روی شوهر و بچه‌هایتان بیشتر خواهد کرد.

به حریم خصوصی‌تان احترام نمی‌گذارد
بسیاری اوقات بدون دعوت و بدون هیچ اطلاعی به خانه‌تان می‌آید و برایش مهم نیست که شما می‌خواهید، آمادگی‌اش را داشتید یا خیر. اجازه نمی‌دهد با همسرتان یا با خودتان حریم خصوصی داشته باشید. حتی ممکن است در داخل کمدهای اتاق‌تان هم سرک بکشد.

با احساسات شما بازی می‌کند تا کنترل اوضاع در دستان خودش باشد
او با رفتارهایی مثل قهر کردن، عذاب وجدان و احساس گناه دادن به شما، محبت نکردن و… سعی می‌کند با احساسات شما بازی کند تا شما مطیع او شوید و او بیشتر روی شما کنترل داشته باشد.

او دائما در حال ظاهرسازی و چشم و هم چشمی است
او در جمع‌ها لباس‌های بسیار شیک می‌پوشد و جواهرات زیادی را از خود آویزان می‌کند و چنان رفتار می‌کند که انگار باکلاس‌ترین آدم روی زمین و مراقب اعظم خانواده‌اش است. این چشم و هم چشمی را ممکن است در زندگی خودش و در زندگی یا ظاهر شما نیز ایجاد کند یعنی از شما انتظار داشته باشد که مثل خودش باشید وگرنه دوست نخواهد داشت در کنار شما باشد چون در کنار شما برندش خراب می‌شود! این افراد نیز معمولا از دسته خودشیفته‌ها هستند و ممکن است طرحواره جلب توجه و پذیرش جویی نیز در آنها فعال باشد.

پشت سر شما حرف می‌زند

او پشت سر شما پیش هر کسی حرف می‌زند و شما را فردی بد و پرنقص نشان می‌دهد و ممکن است حتی شوهرتان را نیز علیه شما برانگیزد.

طوری نشان می‌دهد که انگار شما را دوست دارد اما بعدا متوجه می‌شوید که اصلا اینطور نیست
او برایتان هدیه‌های لوکس می‌خرد، در جمع با مهربانی صحبت می‌کند و طوری نشان می‌دهد که انگار عاشق شما است اما وقتی با هم تنها می‌شوید تازه متوجه می‌شوید که از این خبرها نیست و از شما متنفر استَ!

دخالت می‌کند
او در هر چیزی مداخله و دخالت می‌کند و اجازه نمی‌دهد استقلال و هویت شخصی خودتان را داشته باشید.

هر کاری هم که بکنید راضی نخواهد شد
برخی از مادر شوهرها هستند که عروس‌شان هر کاری هم که برایشان می‌کند همچنان از او ناراضی هستند و دوستش ندارند. این موضوع می‌تواند به دلیل کمال‌گرایی هم باشد.

آفتابگردان

آفتابگردان

آفتابِ من بتاب
تاریخ ثبت‌نام
5/10/22
پسندها
3,827
امتیازها
113
مدال ها
3
چگونه با مادر شوهر بد و سمی برخورد کنیم؟
بدانید که چرا او با شما چنین رفتار می‌کند؟
فکر کنید ببینید چرا مادر شوهرتان با شما چنین برخورد می‌کند؟ آیا شما رفتاری انجام دادید که او مقابله به مثل می‌کند و بدرفتاری می‌کند؟ و یا به دلیل اختلالات شخصیتی و مشکلات روانی خودش است که این گونه رفتار می‌کند؟ آیا با همه این گونه برخورد می‌کند یا فقط با شما؟ پس قدم اول ریشه‌یابی رفتار و شخصیت مادر شوهرتان است که بدانید مشکل کجا است.

مشکل را تشدید نکنید

وقتی او چیزی می‌گوید یا رفتاری انجام می‌دهد، شما کاری نکنید یا حرفی نزنید که آتش تنش و دعوا تشدید شود بلکه سعی کنید تکنیک‌های مدیریت تنش را یاد بگیرید تا اوضاع را بهبود ببخشید.

بی احترامی نکنید
هرگز با گستاخی و با بی احترامی به مادر شوهرتان جواب ندهید چون این کار باعث تشدید شدن رفتارش می‌شود و اوضاع را بدتر می‌کند.

عوامل محرک را بشناسید و از آنها اجتناب کنید
عواملی که باعث تحریک مادر شوهرتان می‌شود را شناسایی کرده و از این عوامل به شدت دوری کنید. این به شما کمک می‌کند بتوانید رابطه بدون تنش و آرامی را با او برقرار کنید.

دعوا نکنید اما سر حرف‌تان بایستید
مثلا اگر او دخالت می‌کند و می‌گوید این گونه این کار را انجام بدهید، می‌توانید به جای دعوا کردن، بگویید:«ممنون که بهم چیز جدید یاد میدید ولی من ترجیح میدم اینطوری اون رو انجام بدم» یا «خوشحالم که این روشی که میگید براتون جواب داده اما من ترجیح میدم با روشی که بلدم و مطمئنم برم جلو.»

با همسرتان صحبت کنید
اگر همسرتان با شما موافق است و شما دو نفر آن قدر به هم نزدیک هستید که مثل یک تیم هستید، با او صحبت کنید و محترمانه مسائلی که اذیت‌تان می‌کند را با او در میان بگذارید و از او برای حل شدن این مشکلات کمک بگیرید. به هر حال او خانواده‌اش را بهتر از شما می‌شناسد و می‌تواند بیشتر به شما کمک کند.

از مادر شوهرتان فاصله بگیرید
قرار نیست با او مثل یک دوست صمیمی باشید و هر روز با او در تماس باشید. منظورمان نادیده گرفتن یا بی محلی کردن نیست. منظورمان این است که با مادر شوهرتان ارتباط محترمانه داشته باشید و در شرایط مورد نیاز از او فاصله بگیرید یعنی سکوت کنید و صحبت نکنید اما احترام را همیشه حفظ کنید.

سعی نکنید او را تغییر بدهید
شما نمی‌توانید یک فرد بالغ دیگر را تغییر بدهید چون برای این کار باید گذشته، سبک تربیتی و محیطش را عوض کنید تا او هم تغییر کند و در عمل انجام دادن چنین کاری غیرممکن است. به علاوه هرچقدر بخواهید او را اصلاح کنید احتمالا او بیشتر لجبازی و مقاومت خواهد کرد.

Minahadian

Minahadian

کاربر نمونه
Ms
تاریخ ثبت‌نام
17/10/22
پسندها
1,583
امتیازها
93
مدال ها
3
سلام بانو مگه مادر شوهر خصوصیات خوبم دارن که الان شما خصوصیات بدش رو تاپیک زدی🤕😂

آفتابگردان

آفتابگردان

آفتابِ من بتاب
تاریخ ثبت‌نام
5/10/22
پسندها
3,827
امتیازها
113
مدال ها
3
سلام بانو مگه مادر شوهر خصوصیات خوبم دارن که الان شما خصوصیات بدش رو تاپیک زدی🤕😂
بعضی وقت ها دارن، مادرشوهر من هر ده سالی یکبار متحول میشه و یه رفتار خوب داره

Minahadian

Minahadian

کاربر نمونه
Ms
تاریخ ثبت‌نام
17/10/22
پسندها
1,583
امتیازها
93
مدال ها
3
آفتابگردان

آفتابگردان

آفتابِ من بتاب
تاریخ ثبت‌نام
5/10/22
پسندها
3,827
امتیازها
113
مدال ها
3
اووووو شت من جای شما عروس گل بودم همان روزهای اول به دار مجازات میاویختمش🤕😨😂
حالا شما نشنیده بگیر ولی جدا از اون ۲۰ سال اول که خونم رو تو شیشه کردن الان دیگه برعکس شده، خونشون رو تو شیشه میکنم😈👿

Minahadian

Minahadian

کاربر نمونه
Ms
تاریخ ثبت‌نام
17/10/22
پسندها
1,583
امتیازها
93
مدال ها
3
حالا شما نشنیده بگیر ولی جدا از اون ۲۰ سال اول که خونم رو تو شیشه کردن الان دیگه برعکس شده، خونشون رو تو شیشه میکنم😈👿
آخی عزیزم دورت بگردم🥲🫂😍ایوووول احسنت الان تقاض اون کاراش رو بزار کف دستش تا ببینه اذیت کردن چقدر بده👏🤕😘

آفتابگردان

آفتابگردان

آفتابِ من بتاب
تاریخ ثبت‌نام
5/10/22
پسندها
3,827
امتیازها
113
مدال ها
3
آخی عزیزم دورت بگردم🥲🫂😍ایوووول احسنت الان تقاض اون کاراش رو بزار کف دستش تا ببینه اذیت کردن چقدر بده👏🤕😘
البته تلافی که نمیکنم ولی الان تو خونه ای زندگی میکنم که پدرم خریده و هر وقت میگه خونه پسرمه و اختیار دارم در جا بهش یادآوری میکنم که خونه پسرش نیست بلکه خونه پدر منه و اختیارش با منه، بنده خدا ،خود به خود سایلنت میشه

• لایک
واکنش‌ها[ی پسندها]: مانا
Minahadian

Minahadian

کاربر نمونه
Ms
تاریخ ثبت‌نام
17/10/22
پسندها
1,583
امتیازها
93
مدال ها
3
البته تلافی که نمیکنم ولی الان تو خونه ای زندگی میکنم که پدرم خریده و هر وقت میگه خونه پسرمه و اختیار دارم در جا بهش یادآوری میکنم که خونه پسرش نیست بلکه خونه پدر منه و اختیارش با منه، بنده خدا ،خود به خود سایلنت میشه
بسیارررر هم عالی خیلیم خوبه این طوری👏😘😍😁

V

Vafa68

کاربر شهروند
تاریخ ثبت‌نام
4/10/22
پسندها
3,803
امتیازها
113
مدال ها
9