تکثیر و شرایط نگهداری گیاه شمعدونی عشق

• نویسنده موضوع شاهدخت
  • تاریخ شروع
شاهدخت

شاهدخت

👸
پرنسس وطن وی
تاریخ ثبت‌نام
5/10/22
پسندها
10,250
امتیازها
113
مدال ها
16
‍ #شمعدونی_عشق 🍀

اول بگم که بیش از ۲۰۰ نوع شمعدونی تو دنیا داریم😮🤗

و اینکه، کلا به نور زندست😇
IMG 20230108 205112 559

☘نور:🍀
برای اینکه پر گل بشه، روزی ۴ تا ۶ ساعت آفتاب میخواد، میتونید داخل حیاط هم نگهش دارید.
اگر نور کم باشه علفی رشد میکنه و بعد یه مدت ساقه ها پوک میشه‌.

🍀دما:☘
پایین‌تر از ۱۳ درجه براش سخت میشه، البته تا ۰ درجه هم زنده میمونه اما رشدش مطلوب نیست‌.

☘آبیاری:🍀
بین هر آبیاری سطح خاک خشک شود.

🍀خاک:☘
خاک با زهکشی خوب، شمعدونی از خیس بودن زیاد بدش میاد مثل گربه میمونه🤪

☘کوددهی:🍀
در کل اگر نور و آبش به اندازه باشه پر گل میشه کود آنچنانی نمیخواد، اما اگه خواستین خیلی تحویلش بگیرید تابستون هر دو هفته یک بار کود مایع مثلا سه ۲۰ بدید، زمستون بهش کود ندید چون در حال استراحتِ مزاحمش نشید😉 البته شمعدونی های من زمستون هم غرق گل هستن عکساشون و ببینید اون سفید ها که خوشه ای گل دادن برای چله زمستونِ، استراحت ندارن خوشگلا😍

☘تکثیر:🍀
میتونید قلمه های ۱۰ سانتی جدا کنید بذارید داخل آب، الان که فصل گرماست میتونید مستقیم داخل خاک بزنید و پاش و سفت کنید، میگیره

🍀سمی بودن:☘
سوسک و پشه و مگس و از خونتون دور میکنه😍 پس حتما جلو در تراس بذارید، برای بچه ها و سگ و گربه برگ هاش سمی هست🚫

🍀آفات:☘
ممکنه مگس های سفید تار عنکبوتی و شپشک آردی باشه، واسه من که تا حالا نداشتن چون نورشون همیشه خوب بوده

☘مشکلات:🍀
اگر برگ های پایینی زرد شدن یا لکه های آبی دیدید روی برگ ها، یعنی آبیاری زیاد بوده، زرد شدن برگ ها واسه سرمای هوا یا کمبود مواد مغذی خاک یا بیماری قارچی هم هست.

وقتی به جای کل برگ ها، فقط لبه برگ زرد بشه یا لکه های زرد روش بیاد یعنی کم آبی کشیده
📛🌞بازم تاکید میکنم، شما نورش و تامین کن همه چی حله🌞

#شمعدونی
‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

بالا