اصــول عــضــلــه ســازیــ رو میدونید.. 🦋

• نویسنده موضوع sahar♡
  • تاریخ شروع
sahar♡

sahar♡

ناظر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
18/10/22
پسندها
19,200
امتیازها
113
مدال ها
18
🦋اســتــراحــت و خــوابــ
داشــتــن اســتــراحــت ڪــافــے در طــول شــبــانــه روز و ۸ســاعــت خــواب شــبــانــه

🦋تــغــذیــه و مــڪــمــلــ
دریــافــت مــنــاســب پــروتــئیــن غــذایــے از طــریــق وعــده هاے ڪــوچــڪ بــا تــعــداد زیــاد در طــول شــبــانــه روز وداشــتــن حــداقــل دومــڪــمــل مــفــیــد

🦋فــشــار تــمــریــن بــه طــور صــحــیــحــ
دوبــار در هفــتــه تــمــریــن دادن هر گــروه عــضــلــانــے و داشــتــن برنامه تمرینی

sahar♡

sahar♡

ناظر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
18/10/22
پسندها
19,200
امتیازها
113
مدال ها
18
خواب و رشد عضلات
مهمترین بخش بدنسازی خواب است

خواب به منظوره ریکاوری و رشد عضلات است

اگر ریکاوری نباشد عضلات خسته می شوند و تحلیل می روند

موجب ترمیم عضلات می‌شود

sahar♡

sahar♡

ناظر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
18/10/22
پسندها
19,200
امتیازها
113
مدال ها
18
فــرق ڪــم ڪــردن وزن و ڪــم شــدن ســایــز
1_بــراے خــیــلــے از افــرادے ڪــه یــڪ بــرنــامــه ورزشــے را شــروع مــیــ‌ڪــنــنــد پــیــش آمــده ڪــه پــس از مــدتــے هیــچ وزنــے ڪــم نــڪــرده‌انــد و یــا در بــرخــے مــوارد وزنــشــان اضــافــه هم شــده اســت.
2_تــمــریــنــات بــدنــســازے و تــمــریــنــات هوازے ایــنــتــروال تــوام مــیــ‌تــوانــنــد مــوجــب چــربــے ســوزے و عــضــلــه‌ ســازے شــونــد بــنــابــرایــن ثــابــت مــانــدن وزن بــه مــعــنــے بــیــهوده بــودن تــمــریــنــات و عــدم حــصــول نــتــیــجــه نــیــســتــ.
3_دلــیــل ایــن مــوضــوع ایــن اســت ڪــه عــضــلــه چــگــالــے بــیــشــتــرے نــســبــت بــه چــربــے دارد.
4_ایــن یــعــنــے حــجــم ڪــمــتــرے نــســبــت بــه چــربــے اشــغــال مــیــ‌ڪــنــد بــنــابــرایــن مــمــڪــن اســت حــتــے بــا تــمــریــنــات مــنــاســب بــدنــســازے، بــدون تــغــیــیــر وزن و یــا حــتــے بــا افــزایــش وزنــ" مــتــنــاســب تــر و ڪــمــر بــاریــڪ تــر بــه نــظــر بــرســیــد.
5_عــدد روے تــرازو بــه هیــچ عــنــوان مــلــاڪ مــحــڪ زدن بــدن و تــنــاســب شــمــا نــیــســت.
6_بــهتــریــن ڪــارمــیــتــوانــد عــڪــس گــرفــتــن بــاشــد تــا تــغــیــیــرات را بــه وضــوح بــبــیــنــیــد

آفتابگردان

آفتابگردان

آفتابِ من بتاب
تاریخ ثبت‌نام
5/10/22
پسندها
3,827
امتیازها
113
مدال ها
3
دیشب یه سیخ کوبیده خوردم اوتقدر عذاب وجدان گرفتم که انگار قتل کرده باشم ، اخرش هم برای آروم کردن وجدانم امروز روزه گرفتم، اخرین چیزی هم که خوردم همون شام بود که ساعت هشت و نیم خوردم به نظرتون تا موقع افطار کالری اون شام رو میسوزونم، کاش نمیخوردم😭😭😭

sahar♡

sahar♡

ناظر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
18/10/22
پسندها
19,200
امتیازها
113
مدال ها
18
دیشب یه سیخ کوبیده خوردم اوتقدر عذاب وجدان گرفتم که انگار قتل کرده باشم ، اخرش هم برای آروم کردن وجدانم امروز روزه گرفتم، اخرین چیزی هم که خوردم همون شام بود که ساعت هشت و نیم خوردم به نظرتون تا موقع افطار کالری اون شام رو میسوزونم، کاش نمیخوردم😭😭😭
نوش جونت باشه
تموم رژیم ها یک روز آف دارن
ازادین بخورین چیزی بخدا اینجوری بیشتر اذیت میشی
میسوزونی کالری رو
من بعدازظهر یک تاپیک رژیم غذایی میزارم دوس داشتی بخون شاید کمکت کرد جانم

آفتابگردان

آفتابگردان

آفتابِ من بتاب
تاریخ ثبت‌نام
5/10/22
پسندها
3,827
امتیازها
113
مدال ها
3
نوش جونت باشه
تموم رژیم ها یک روز آف دارن
ازادین بخورین چیزی بخدا اینجوری بیشتر اذیت میشی
میسوزونی کالری رو
من بعدازظهر یک تاپیک رژیم غذایی میزارم دوس داشتی بخون شاید کمکت کرد جانم
من به یکباره وزن اضافه کردم به حدی که استین های لباسم حتی برام تنگ شده لباسی که ماه پیش اندازه ام بود الان برام تنگ شده، اصلا دلیلی هم براش ندارم، فقط ماه پیش ریه هام عفونی شد و دو هفته ای انتی بیوتیک مصرف کردم و ۶ تا هم سفازولین و پنی سیلین زدم نمیدونم بخاطر اونه یا نه وگرنه حتی غذان هم بیشتر نشده

sahar♡

sahar♡

ناظر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
18/10/22
پسندها
19,200
امتیازها
113
مدال ها
18
من به یکباره وزن اضافه کردم به حدی که استین های لباسم حتی برام تنگ شده لباسی که ماه پیش اندازه ام بود الان برام تنگ شده، اصلا دلیلی هم براش ندارم، فقط ماه پیش ریه هام عفونی شد و دو هفته ای انتی بیوتیک مصرف کردم و ۶ تا هم سفازولین و پنی سیلین زدم نمیدونم بخاطر اونه یا نه وگرنه حتی غذان هم بیشتر نشده
مشکل تیروئید نداری عزیزم کم کار باشه؟ یا پرکار؟
چون یا کبدت چربه یا تیروئید شاید مشکلی داشته باشه

آفتابگردان

آفتابگردان

آفتابِ من بتاب
تاریخ ثبت‌نام
5/10/22
پسندها
3,827
امتیازها
113
مدال ها
3
مشکل تیروئید نداری عزیزم کم کار باشه؟ یا پرکار؟
چون یا کبدت چربه یا تیروئید شاید مشکلی داشته باشه
تا الان که مشکل تیرویید نداشتم البته از اخرین چکاپم یکسالی میگذره

sahar♡

sahar♡

ناظر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
18/10/22
پسندها
19,200
امتیازها
113
مدال ها
18
تا الان که مشکل تیرویید نداشتم البته از اخرین چکاپم یکسالی میگذره
ان‌شاءالله ک الانم نداری
ولی اگ افزایش وزن
ضعیف شدن مو
سردرد
پف صورت
قائدگی های نامنظم داری از تیروئید

آفتابگردان

آفتابگردان

آفتابِ من بتاب
تاریخ ثبت‌نام
5/10/22
پسندها
3,827
امتیازها
113
مدال ها
3
ان‌شاءالله ک الانم نداری
ولی اگ افزایش وزن
ضعیف شدن مو
سردرد
پف صورت
قائدگی های نامنظم داری از تیروئید
به جز افزایش وزن ،مشکل دیگه ای نیست البته سردرد همیشه داشتم الان هم دارم چیز جدیدی نیست