اتاق کتاب قسمت 3 : کتاب تغییر بزرگ

• نویسنده موضوع Reza
  • تاریخ شروع
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
Reza

Reza

مدیر فنی
Male
مدیر فنی
تاریخ ثبت‌نام
1/7/22
پسندها
2,425
امتیازها
113
مدال ها
6
بعد از یک وقفه یک هفته ای قسمت سوم از اتاق کتاب با عنوان کتاب تغییر بزرگ در خدمت شما هستیم
Download 5
(چگونه در 7روز یک کارآفرین موفق شویم)
نویسند دارن هاردی:نکته کلیدی کتاب
📚پیشرفت های کوچک به درد آرزوهای بزرگ شما نمی‌خورد 📚
در این کتاب دارن هاردی قصد دارد شما را هیپنوتیزم کند تا به سمت کارآفرین شدن و ثروتمند شدن حرکت کنید. از شما می‌خواهد در خود تان کنکاش کنید و دلایلتان برای
ثروتمند شدن را بیابید و توضیح می‌دهد که چرا داشتن دلایل قوی، برای رسیدن شما به اهدافتان، بسیار مهم است. در این کتاب او همچنین سعی می‌کند با تغییر دیدتان، ترس از
شکست را در وجودتان کمرنگ کند.
این کتاب تنها برای کارآفرین ها نیست تمام کسانی که قصد دارند پیشرفت کنند، شاغل شوند، حتی برای آینده برنامه ریزی کنند...

Reza

Reza

مدیر فنی
Male
مدیر فنی
تاریخ ثبت‌نام
1/7/22
پسندها
2,425
امتیازها
113
مدال ها
6
بهتون تبریک میگم شما با خوندن این کتاب اولین قدم ب سمت پیروزی و موفقت در کارِتون و برداشتید
وقتی از دونالد ترامپ. پرسیدم که اولین کلید ثروتمند شدن چیه گفت فقط وفقط کار دربخش خصوصی
ممکنه هنوز هم تردید داشته باشید که این کتاب مفید هست یانه، ایا من هم میتونم کار مخصوص خودم هرچند کوچیک را راه بندازم!!
شاید حتی فک کنید مهارت لازم رو ندارید، من آدم اون کارنیستم، آشنای زیادی ندارم، وقت کافی ندارم،
اما این فکرها طبیعیه همه اول شروع کار این سوالات توی ذهنش میچرخه
اما من میخام ب شما چند راز موفق شدن توی کسب و کار خودتون بگم
اول از همه
📚 تمام کارآفرین ها یک روزی مبتدی بودن درست مثل شما تموم این استرس رو هم داشتن بزرگترین ادم های موفق دنیا هم روزی استرس شمارو داشتن اصلا بخشی از کار همین استرس آرامش داشته‌باشید
اما میخام ب شما یک هشدار بدم وقتی شما دچار استرس میشید ذهن شما برای محافظت از شما شروع میکنه ب تمام اتفاقات منفی ک ممکنه پیش بیاد فکر کردن، پس بدونید ک طبیعی و شمانباید گول افکار منفی خورده و از هدفتون دور بشید
کاری و ک شما میخاید شروع کنید میخاید ب سرانجام برسونید هزاران نفر قبل شما اونو انجام دادن پس هیچ بهانه تراشی نکنید، این کار مغز شماس با تردید روبه رو بشید

Reza

Reza

مدیر فنی
Male
مدیر فنی
تاریخ ثبت‌نام
1/7/22
پسندها
2,425
امتیازها
113
مدال ها
6
به آینده مهیج کارآفرینی و موفقیت خوش اومدید
من دارم 3یا 4سال آینده رو میبینم که شما میگید
وقتی اولین بار شروع ب کار کردم چه دغدغه هایی داشتم
چه افکار منفی داشتم اما خداروشکر که از شکست نترسیدم و شروع کردم برای رسیدن ب هدف هایم
اون موقع باخودتون میگید خداروشکر ک من ب این درجه از رفاه رسیدم خیلی از مشکلاتم حل شده
خیلیییی خوشحالم ک چندروز سختی کشیدم و تونستم این تغییر بزرگ و ایجاد کنم
پس به خدا توکل کنید و شروع ب کارکنید

Reza

Reza

مدیر فنی
Male
مدیر فنی
تاریخ ثبت‌نام
1/7/22
پسندها
2,425
امتیازها
113
مدال ها
6
چی باعث میشه شخصی توی کارش موفق بشه و شخص دیگه ای نه
یکیش میتونه محل کارباشه
ایا جایی که کار می‌کنید ب کسی ک فارغ التحصیل باکسی ک دبیرستان ترک تحصیل کرده مزایاش یکیه؟؟؟
ایا v. i. p خدمات رسانیش با بقیه قسمت ها یکیه!!
ایا خانوم ها و آقایون توی محل کار شما ب یک اندازه حقوق میگیرن اگ همه اینا جواب بله پس توی محل کارتون هیچ متغیری وجودنداره همه یکسان هستن فقط یک چیز متغیر و برای هیچکس یکسان نیس و اون خود تویی.
شما میتونید کاری کنید ک موفق باشید کسی که توی کار خودش نمونه اس
خواستن به تنهایی نمیتونه شمارو موفق کنه،
مثل رژیم هایی ک می‌گرفتید برنامه هایی ک داشتید
چیزی ک نیاز دارید یک دلیل خوب برای رسیدن ب هدفتونه
با داشتن دلیل میچسبید به کار و دلسرد نمیشید
تا وقتی برای کاراتون دلیل محکم نداشته باشید رسیدن ب اون هدف بی فایده اس.
تاوقتی انگیزه نداشته باشید و از ته قلبتون یک چیزی و نخواید ممکنه هرجای مسیر زندگیتون جا بزنید.
اگه ب اندازه کافی انگیزه نداشته باشید
به اندازه کافی متعهد ب هدفتون نباشید
مثل کسی میشید که یک رژیم غذایی و شروع میکنه و خیلی زود ازش خسته میشه
پس این کارو نکنید... پسسس این کار رو نکنید
بزارید یک مثال بزنم فک کنید من یک تخته 30 متری روی زمین میزارم و ب شما میگم ک اگ از روی اون رد بشید من ب شما 20 دلار میدم مشخص ک شما انجام میدید کار خیلی راحتیه حالا اگه دوسر این تخته را روی دوتا ساختمون 20 طبقه بزارم و ب شما بگم اگ رد بشید بهتون 20 دلار میدم حالا چی!!! این کار و میکنید!
احتمال زیاد میگید نه من اینکار و نمیکنم
حالا تصور کنید یک بچه اونور تخته توی ساختمون و
ساختمون درحال سوختن و اگر شما اون بچه رو نجات ندید قطعا بچه میمیره حالا میرید ‌ اونور ساختمون!!
قطعا جواب شما بله اس بدون مکث
حالا چرا اون اول قبول نکردید شرایط ک یکی بود ریسک ک یکی بود
درسته چرای شما عوض شده وقتی دلیل تون ب اندازه کافی محکم باشه شما هرکاری و ممکنه انجام بدید
باید فراتراز اهداف مالی نگاکنید
هرچند این انگیزه ها خوبه من خودمم عاشق پولم
اما مادیات نمیتونن دلیلی برای محکم شدن قلبتون باشن

Reza

Reza

مدیر فنی
Male
مدیر فنی
تاریخ ثبت‌نام
1/7/22
پسندها
2,425
امتیازها
113
مدال ها
6
کار سخت شما اینکه روش قبل کار و زندگی خودتون و فراموش کنید روش آکادمیک ک یاد داشتید رو فراموش کنید
چندتا روش بهتون یاد میدم ک روی مین زمینی نرید(خطرات، شکست ها)
اول اینکه هرچیزی ک تاالان یادگرفتید را فراموش کنیدطوری که دوباره یک دانش آموز بشید تا درس های جدید رو یاد بگیرید
تصور کنید یکی از شعبه های مک دونالد را خریده اید، مک دونالد سیستمی داره که کارایی خودش و ثابت کرده
مثال
مثلا شما میگید میخاید توی یکی از همبرگر هارا تغیرر ایجاد کنید
اما شما اینکارا نمی‌کنید چون محصولات مک دونالد پشتوانه تحقیقات خوبی دارندو کیفیت شون توی این همه سال ثابت شده
پس فقط ازش پیروی کنید
نکته شماره 2
به سیستم اعتماد کنیدو خودتون هم بهش وصل بشید، شما باید سیستمی داشته باشید که هرکسی درهرزمانی بتونه بهش وصل بشه اینطوری سیستم مخصوص خودتون دارید و لازم نیس همه کارها رو خودتون انجام بدید.
نکته شماره 3
از ابزارها استفاده کنید
یک شرکت بهترین ابزارها را دراختیار داره با بهترین متخصص ها مشورت کردن و بهترین ابزارها تهیه کرده اند تا محصولات تهیه و بسته بندی کند تا بیشتر جلوه کنه (ابزار تبلیغات است) برای که خودتون تبلیغات کنید.
شما میتونید ب تلویزون شبکه های اجتماعی روزنامه بگید تبلیغ کنند اما شما خودتون مورد اعتماد ترین ابزار تبلیغات هستید
مثلا اگر کسی از محصولات شما استفاده کنه و خوشش بیادبخاطر کیفیت بسته‌ بندی متنوع بجای اینک پول توی جیب تلوزیون بره دست خودتون میرسه
مین شماره 2
عدم وجود ساختار و محدودیت
توی نگاه اول راحت دیده میشید چون کار مخصوص خودتون دارید به میز غل و زنجیر نشدید
صب تا شب توی چهار دیواری اتاقتون نیستید
نیاز نیس ب کسی گزارش بدید
میتونید دیر بیاید زود برید
نیاز نیس برای تعطیلات و سفر از کسی مرخصی بگیرید شما آزادید
میتونید تصمیم بگیرد کی چکاری و انجام بدید
برای کسی که یک کارآفرین تازه اس این یک فاجعه اس اینجوری عادت، انگیزه، نظم توی وجودتون و کارتون انجام نمیشه
یکم فکرکنید زندگی بیشتر مردم ساختار مشخصی داره، (برنامه ریزی)
مثال وقتی کسی مدرسه میره چهارچوب مشخصی داره برنامه داره انتظاراتش میشناسه و دیگران عملکردش و میسنجن
و نتیجه ها در کارنامه کاملا مشخصه
بعداز مدرسه اون سرکار میره اونجاهم یکی هست بگه کی بری کی بیای تایم ناهار چقده چیکاری و باید انجام بدی اونجاهم چهارچوب داره و ب این سبک عادت کرده حالا ناگهانی یک کاری و شروع کرده دیگ رئیسی نداره ک چهارجوب و براش توضیح بده اون شوکه شده
خودشما توی این وضعیت هی لیست چیزایی ک لازمه می‌نویسید هی آماده میشید اما شروع نمی‌کنید چون رئیسی نیس ب شما کارِتون و بگه
مثل آدمی ک هی نشونه میگیره اما جرعت شلیک کردن و نداره
مثالی از جیم ران بشنویم
(وقتی شروع ب کار کردم کارفرمای من گفت تو باید به صورت نیمه وقت کار کنی ب من گفت با 15 ساعت در هفته شروع کنیم من نیمه وقت برای پولدار شدن کار می‌کردم من تمام وقت کار می‌کردم و به اندازه یک. کار نیمه وقت درآمد داشتم
وقتی شروع به کار کردم هدفم این بود میخاستم این کار دوم و نیمه وقتم به اندازه کار اصلی خودم درآمد داشته باشم به این میگن معجزه کار نیمه وقت یا معجزه شغل دوم
هدف دومم این بود ک دوبرابر شغل اصلی خودم از کار نیمه وقتم پول دربیارم
اینقدر ادامه دادم تا بالاخره به چیزی که میخاستم رسیدم و از کاراستخدامی ک داشتم بیرون اومدم و ب کار نیمه وقتی ک علاقه من بود رسیدم
چطوری؟!؟
1جسله خانوادگی تشکیل بدید کل خانواده دورهم بشینید و اهدافتون از کارآفرین شدن بگید انگیزه خودتون بازگو کنید
بهشون توضیح بدید مزیت های کارآفرین شدن چیه
اولین کارمندان بیزینس شما باید از خانواده اتون باشن
اونا لزوماً نباید برای شما کار کنن فقط باید از شما تا جایی چ میتونن حمایت کنن، لازمه همتون یک دل باشید
ممکنه اول کار یک چیزایی و قربانی کنید ک برای به دست آوردن موفقیت های آینده لازمه
به خانواده توضیح بدید که مجبورید زمان زیادی صرف کار کنید حتی تادیر وقت خونه نیاید تا کارشما رونق پیدا کنه

Reza

Reza

مدیر فنی
Male
مدیر فنی
تاریخ ثبت‌نام
1/7/22
پسندها
2,425
امتیازها
113
مدال ها
6
یادتون باشه بزرگترین فایده میتونه بزرگترین شکست هم باشه.
واردشدن ب یک بیزینس کار آسونیه اگ تعهد نداشته باشید خارج شدن از اون راحت تره
برای همین خیلی ها کارشون سریع رها میکنن، پس مشکل از کار نیس مشکل از مردمه
کمبود تعهد به کار افراد زیادی زندگی کردن بیزینس انجام دادن پس انجام دادنش سختی داره اما لازمه اون تعهده
و افراد کمی بودن ک ب کارشون زندگیشون تعهد داشتن و تا رسیدن ب نتیجه صبرکردن
تعهد چیست؟!؟!
**تعهد ینی استمرار بر انجام کاری که قبلا قولش و دادین حتی وقتی انگیزه شما برای انجام اون کار کمرنگ بشه **
بهتون اخطار میدم الان ممکنه بیش از حد مشتاق شروع کردن کار جدید و شغل دوم باشید شاید فک کنید هیچ وقت هیچ وقت تسلیم نمیشید
بالاخره موفق میشید
اما ب هرحال این حس و از دست میدیدو شما ب زندگی قبلی خودتون برمیگردید اون موقع است ک باید تعهد خودتون نشون بدید

Reza

Reza

مدیر فنی
Male
مدیر فنی
تاریخ ثبت‌نام
1/7/22
پسندها
2,425
امتیازها
113
مدال ها
6
بهترین توصیه ای که میتونم به شما بکنم اینه
هر کاری و که شروع کردید از الان تا 1سال دیگه باخودتون قرار بزارید تلاش کنید و زود از اون خسته نشید
توی این 1سال همه کارهایی ک باهم مرور کردیم و انجام بدید
از ابزارها استفاده کنید
به شرایط کاریتون نظم بدید
و تعهد
حالااز زبان رابرت کیوساکی نویسنده کتاب پدر پولدار پدربی پول
این توصیه رو گوش بدید
📚وقتي از ویتام برگشتم پدر فقیرم به من گفت به مدرسه برگردم
اما یک حسی میگفت اینکار درستی نیس پس ب جای مدرسه سعی کردم شخصیتم و توسعه بدم
بیشتر مردم تحت تاثیر شرایط قرار میگیرن و مغلوب میشن، بخصوص توی بحران های مالی
اونا شغلشون ازدست میدن و بی پول میشن، اما اگر
شخصیت قوی داشته باشید روی توسعه شخصیت خودتون کار کرده باشید شما از مشکلاتتون قوی ترمیشید
اگر توی بدهی هاتون گیر کردید شماباید بزرگتر از بدهی هاتون باشید
اگر سالی 50 هزار دلار درآمد دارید باید قدر و اندازه تون از این مقدار بیشتر باشه
توی تفکر شخصی کارمندها باید ازاینک یک کار دارند خوشحال باشند
تازه اگ کارشون خوب انجام بدن ممکنه سالی مقداری ناچیزی روی حقوقشون بره
این بردگی شخصیه شما برده سازمانی ک کار می‌کنید میشید اگر این چیزیه ک میخای پس همونجا بمون
توی سال 1978 وقتی اولین بیزینس خودمو راه انداختم
تونستم توی یک مدت مقدار زیادی پول دربیارم اما بعد یک مدت تموم پولم از دست دادم و علاوه بر اون 1میلیون دلار بدهی بالا آوردم
پدر پول دارم بهم گفت بهت تبریک میگم تو شکست خوردی، موفق ترین کارآفرین ها حداقل 3 یا 4بار شکست میخورن، اما هربار باهوش تر میشن
اولین کاری ک باید بکنی اینه ک دنبال راهی باشی تا اون 1میلیون دلار بدهیتو بپردازی
من هیچ وقت خودمو ورشکست اعلام نکردم
مجبور بودم بیزینس مو دوباره بسازم و پول مردم و پس بدم، وقتی از بدهی خودم بزرگتر شدم سعی کردم هدفم و تغیرر بدم(اگر یک کارمند بودم زمان زیادی باید پس انداز میکردم تا بدهی خودم و بدم)
پس یادگرفتم همیشه از مشکلاتم بزرگتر باشم،
شما یک شبه نمی‌تونید که پولدار بشید اما همین ک کاری و شروع کنید ینی روبه پولدار شدنید و حداقل باید 5سال متعهد باشید و وقت بزارید
چ فوتبال، چ کارهای اینترنی، باید زمان صرف کنیدو تلاش کنید نباید جابزنید
📚باید توی راه موفقیت سمج باشید بالاخره یک راهی پیدا می‌کنید

Reza

Reza

مدیر فنی
Male
مدیر فنی
تاریخ ثبت‌نام
1/7/22
پسندها
2,425
امتیازها
113
مدال ها
6
تاحالا بدون شک نگران ترد شدن از سمت دیگران بودین و یا اینک خودتون ب اونا برسونید دراصل برای خودتون زندگی نکردید
بیشتر این آدم هایی ک بخاطرشون ب خودمون سخت گرفتیم ممکن اصلا حتی مراسم ختم ماهم نیان یا اگر بیان هم گریه نمیکنن
پس
*اجازه ندید آدم هایی که مهم نیستن اهمیت پیدا کنن*
یک توصیه مهم برای ادامه کارشما
هیچ وقت نصیحت و توصیه آدمی ک وضعش از خودشما بدتره رو قبول نکنید
زمان شما محدوده پس اونو با زندگی کردن ب جای آدم دیگه ای هدر ندید، بانتایج تفکرات دیگران زندگی نکنید، نزارید نظرات منفی بقیه صدای درون شما رو خفه کنه (دنبال هدف خودتون برید)
وقتی وارد کارتون میشید(مهندس، برنامه نویس، دکتر و.....
شاید فک کنید چیزی ک ارائه میکنید محصول شرکت یا داروی شرکت داروسازی است اما دراصل خودتون و توانایی هاتون رو ارائه میدید و این برای بعضی‌ها یک قابلیت ترسناکه
وقتی دارید بازاريابی میکنید سعی می‌کنید بقیه رو مجذوب کالا یا خدماتتون کنید
وقتی دارید از مزایای کالاتون میگید مردم بیشترازاونک گوش کنند
نگاه میکنند، پس اول ببینید محصول قوی برای ارائه دارید
شخصیت خودشما مهمتره ایا صادقید!؟!
آدم های زیاید سلام توی زندگی های ما هست ک اگر ب ما زنگ بزنن فلان کارو انجام بده بدون و چون وچرا انجام میدیم
چون اونارو خوب می‌شناسیم
موفقیت کاری نیسد که انجامش بدید موفقیت چیزی است ک باید بهش تبدیل شد
اگه میخاید زندگیتون ارنقاء پیدا کنه خودتون باید ارتقاء پیداکنید
اگه میخاید اوضاع بهتربشه خودتون اول باید بهتربشین
اگه میخاید شرایط بهتر بشه اول خودتون باید تغیرر کنید

• لایک
واکنش‌ها[ی پسندها]: مانا
Reza

Reza

مدیر فنی
Male
مدیر فنی
تاریخ ثبت‌نام
1/7/22
پسندها
2,425
امتیازها
113
مدال ها
6
اگه میخاید یک کارآفرین بشید و زندگی موفقی داشته باشید
همیشه باید در معرض افکار و انرژی های مثبت باشید
ذهن ما شبیه کامپیوترکار میکنه سیستم بسیار پیچیده داره اما کارکرد کلی اون خیلی راحته
کامپیوتر ها باتوجه به ورودی که میگیرن خروجی میدن
ذهن شماهم همینطوره متناسب با ورودی که دارید خروجی میدید پس همیشه افکار مثبت دورتون باشه
...
تعداد نه ها هدفتون باشه این یکی از کلید های موفقیت چرا!؟! چون شما دیگه از نه گفتن کسی ناراحت نمیشید شما متعهد به کارتون هستید هرچقدر نه بشنوید دلسرد نمیشید این و شکست نمیدونید کلید پیروزی ببیند فقط ادامه بدید و برید سراغ راه و نفر بعدی
فک کنید دارید بالای کوهی میرید همه میگن بیا پایین تا خودتو ب کشتن ندادی خیلی ها رفتن نرسیدن ب قله خوردن زمین
شما باید اونجا وایسید و توی چشماشون نگا کنید و بگید
من تا آخر ادامه میدم
همینطور که دارید میرید میان میگن این کوه خیلی لغزنده و سُر برگرد باید باما همراه باشی و از تپه های کوچیک بالابری
دوباره توی چشماشون نگاه کن و بگو
این کوه مال منه، من تا قله ادامه میدم
پشتوانه شما تعهد و برنامه ریزی و ابزار بود پس اخرش موفقیته
این تازه شروع زندگی جدیدتونه اگه تصمیم گرفتید تغیرر ایجاد کنید
آینده خودتون و خانواده تون رو عوض میکنید
حالا میتونید اونی که میخاید بشیدو زندگی که دوس دارید و داشته باشید
بااعتماد به نفس به سمت رویاهاتون حرکت کنید
چراغی که همیشه آرزو داشتید یکبار برای همیشه روشن کنید

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا