تبلیغات
تبلیغات

 

دسته بندي

کاهش وزن با تخم شاهدانه امکان پذیر است

 

 

کاهش وزن با تخم شاهدانه امکان پذیر است 

کاهش وزن در افراد چاق کار آسانی نیست اما شدنی است و بوسیله راه کارهای مختلف و تلاش میتوان به آن دست پیدا کرد . دانه شاهدانه یک غذای فوق العاده مغذی است که می تواند بعنوان میان وعده مصرف شود و یا به مواد غذایی اضافه گردد.

 

تخم شاه دانه از گیاه شاهدانه تهیه می شود. تخم شاهدانه سزشار از پروتئین و اسیدهای چرب ضروری است.با توجه به مشخصات تغذیه ای که دارد در برخی افراد باعث کاهش وزن می شود.

 

بوته شاهدانه گیاهی است یکساله که متعلق به خانواده گزنه است.این گیاه تقریبا در هر نقطه امکان رشد دارد و در برابر آفات و علف های هرز مقاوم است. بوته شاهدانه به سرعت رشد می کند و در طوب ۷۰ تا ۱۱۰ روز به بلوغ می رسد. دانه های گیاه شاهدانه کوچک و مهره مانند هستند. این دانه ها را می توان خورد ، سرخ کرد و یا آب پز نمود و با غذاهای دیگر مصرف کرد.

 

تخم شاه دانه حاوی طیف گسترده ای از مواد مغذی است که این مواد عبارتند از پروتئین ، چربی ، کولین ، اینوزیتول و آنزیم. تخم شاه دانه حاوی تمام هشت اسید آمینه ضروری است که یک منبع بسیار خوبی از پروتئین های گیاهی را تشکیل می دهد.

 

تخم شاه دانه یک گیاه فوق العاده است که در کاهش وزن موثر می باشد.علت آن ممکن است سرشار بودن این دانه از اسیدهای چرب امگا۳ باشد. مطالعات نشان م یدهد که برای افزایش سیری در کسانیکه در حال اضافه وزن هستند و یا در تلاش برای مصرف کالری می باشند بهتر است از دانه شاهدانه که حاوی امگا۳ است، استفاده نمایند زیرا اثرات ضدچاقی امگا۳ ثابت شده است.

 

غذاهای سرشار از امگا۳ مانند تخم شاهدانه دارای فواید دیگری فراتر از کاهش وزن هستند. امگا۳ به تنظیم خلق و خو ، خواب ، کاهش استرس و اقدامات هورمونی کمک می کند. همچنین خواص ضدالتهابی آنها را نباید فراموش کرد.

 

تخم شاهدانه بعلت اینکه حاوی مقدار زیادی امگا۳ است ممکن است خون را رقیق نماید. اگر در حال حاضر از رقیق بودن خون رنج می برد قبل از اضافه کردن شاهدانه به وعده غذایی خود با پزشک متخصص مشورت نمایید. روغن موجود در تخم شاهدانه با گذشت زمان ممکن است فاسد شود پس توصیه می شود که آن را در یخچال نگه داری کنید.

 

 

 
 

مطالب پیشنهادی 

Related posts:

مطالب مرتبط :
» رژیم غذای و فعالیت بدنی
» چرا طول عمر خانم ها از آقایان بیشتر است؟
» رابطه درد شانه و خطر حمله قلبی و سکته
» نشانه های رایج کم آبی بدن را بشناسید
» قارچ توهم زا و عوارض مصرف آن در بدن
برچسب ها :

  • بازی کردن با نوزادان و خردسالان

    بازی کردن با نوزادان و خردسالان لذتبخش است. حتی نوزادان خیلی کوچک هم از اینکه بزرگترها آنها را در آغوش بگیرند، به آرامی تکان بدهند، نوازش کنند، بینی‌شان را به بینی آنها بمالند و در کنارشان بخوابند لذت می‌برند. امیدوارم بتوانید با انجام بازیهای هدفمند و پرمحتوا به رشد مغزی کودک دلبندتان کمک کنید. شما […]