تبلیغات
تبلیغات

 

دسته بندي

رابطه درد شانه و خطر حمله قلبی و سکته

  

 

نکات مهم و کاربردی درباره استفاده از کرم ضد آفتاب 

کرم ضد آفتاب به عنوان یک همراه همیشگی باید در اختیار خانمها و آقایان و حتی کودکان باشد تا از خطرات آفتاب پیشگیری کنند. یک متخصص پوست و مو درخصوص عوارض و نحوه استفاده از کرم‌های ضد آفتاب توضیحاتی را ارایه داد.صداقت، متخصص پوست در خصوص عوارض اصلی اشعه ماورای بنفش خورشید، توضیح داد: بخش اعظم اشعه ماورای بنفش که از خورشید متصاعد می شود،

 

در لایه‌های ازن توسط اکسیژن جذب می شود. قسمت کمی از اشعه که به زمین میرسد، برای پوست مضر است. البته منافع خاص خودش را هم دارد‌ که عوارض می تواند سوختگی پوست و برنزه شدن بیش از حد آن باشد.وی درباره تاثیرات اشعه ماورای بنفش خورشید بر پوست ادامه داد: دو مساله خیلی مهم است؛‌

 

یکی مدت زمانی است که در برابر اشعه ماورای بنفش خورشید قرار می گیریم و دیگر آفتاب سوختگی‌هایی است که در دوران کودکی بر اثر مواجهه با نور خورشید ایجاد میشود. این حالت میتواند فرد را در بزرگسالی مستعد بروز سرطان کند.این متخصص پوست در خصوص تاثیر میزان SPF ضد‌آفتاب،‌ بر میزان حفاظت آن از اشعه خورشید تاکید کرد: اختلاف بین کرم با SPF 15 و ۳۰ در حفاظت پوست، حدود سه چهار درصد است.

 

انچه اهمیت دارد،‌ استفاده درست از ضد‌آفتاب است‌. اگر شما کرمی راکه SPF آن ۱۰۰ است،‌ درست استفاده نکنید و کمتر مصرف کنید و تکرار نکنید، ‌محافظت کافی برای پوست ندارد و مثل این است که شما در حد SPF 5، ضد‌آفتاب زده‌اید.

 

وی به کسانی که بعلت شغلشان در طولانی‌مدت، زیر نور آفتاب کار میکنند،‌ توصیه و بیان کرد: ضد‌آفتاب باید طوری باشد که اشعه UVAو UVB هردو را پوشش دهد. در بعضی ضد‌آفتاب‌ها نوشته شده UVA، چرا که این اشعه هم به اندازه UVB میتواند عارضه داشته باشد. مصرف ضد‌آفتاب باید ۱۵ تا۳۰ دقیقه قبل از خروج از منزل باشد.

 

در مسافرت هردو ساعت یک‌بار ودر حالت طبیعی هر سه ساعت یک بار ضدآفتاب را تمدید کنید. البته فقط به زدن ضد‌آفتاب اکتفا نکنید. کنار ضد‌آفتاب،‌ از پوشش‌هایی مانند کلاه لبه‌دار و عینک هم استفاده کنید.صداقت در پاسخ این پرسش که چرا برخی افراد با این‌که از ضد‌آفتاب استفاده می کنند،‌ باز هم برنزه میشوند،

 

گفت: این افراد ممکن است خوب کرم نزنند، تعریق داشته باشند و ضد‌آفتاب بریزد و ساعت‌های تکرار کرم را خوب رعایت نکنند و از کلاه و عینک استفاده نکرده باشند.وی در ادامه تصریح کرد: افراد با مراجعه به دکتر متخصص پوست میتوانند بر اساس چرب یا خشک بودن پوست، آکنه داشتن یا نداشتن ضد‌آفتاب تهیه کنند. بعضی ضد‌آفتاب‌ها دو کاره هستند؛‌ یعنی هم ضد‌آفتاب و هم ضد آکنه هستند.

 

این متخصص پوست با تاکید بر این‌که برای افرادی که در تهران زندگی می کنند،‌ مصرف کرم با SPF50 کفایت می کند، ادامه داد: تقریباً به اندازه یک بند انگشت روی همه ی قسمت‌های پوست که نمایان است، آغشته شود. ضد‌آفتاب‌هایی که عوامل فیزیکی یا مینرال دارند، بیشتر افراد را سفید می کنند؛ مثل ضد‌آفتاب مخصوص کودکان .به بعضی ضدآفتاب‌ها، رنگدانه طبیعی اضافه میشود و البته خانم‌ها ضد‌آفتاب‌های رنگی را ترجیح می دهند.

 

وی با بیان این‌که کودکان از دو سالگی به بعد باید از کرم ضد‌آفتاب استفاده کنند ، گفت: SPF میتواند بین ۳۰ تا ۵۰ باشد. این نوع کرم برای خانم‌ها، آقایان و کودکان می تواند مورد استفاده قرار گیرد.صداقت بت بیان این‌که در منزل استفاده از کرم ضد آفتاب توصیه نمی‌شود، گفت: مگر این‌که پشت شیشه باشند و آفتاب به مدت طولانی تابش داشته باشد چون UVAاز پشت شیشه هم نفوذ میکند.

 

وی با بیان این‌که اشعه فرابنفش برای انسان همیشه مضر نیست، در برنامه رادیویی سلامت اظهار داشت: همان‌ طور که می دانید،‌ این اشعه در ساخت ویتامین D در پوست نقش دارد‌؛ ‌همچنین از اشعه فرابنفش برای استریل کردن وسایل بیمارستانی و برخی فضاها استفاده می شود‌. بنابراین فوایدی هم دارد.

 

 

Related posts:

مطالب مرتبط :
» اقداماتی که برای زیبایی دندان ها انجام می شود
» رژیم غذای و فعالیت بدنی
» باورهای اشتباه در مورد درد کمر
» همه چیز در مورد چای سبز
» نکات مهم و کاربردی درباره استفاده از کرم ضد آفتاب
برچسب ها :

  • بازی کردن با نوزادان و خردسالان

    بازی کردن با نوزادان و خردسالان لذتبخش است. حتی نوزادان خیلی کوچک هم از اینکه بزرگترها آنها را در آغوش بگیرند، به آرامی تکان بدهند، نوازش کنند، بینی‌شان را به بینی آنها بمالند و در کنارشان بخوابند لذت می‌برند. امیدوارم بتوانید با انجام بازیهای هدفمند و پرمحتوا به رشد مغزی کودک دلبندتان کمک کنید. شما […]