تبلیغات
تبلیغات

 

دسته بندي

به هر دلیلی دنبال لاغری نباشید!!

 

انواع داروهای لاغری که در ماهواره و اینترنت تبلیغ می شوند حاوی آمفتامین ها هستند که اثرات مخربی روی سیستم مغز و اعصاب و قلب به جای می گذارند.

دکتر محمد تقی انوشه، متخصص تغذیه با اشاره به اینکه در انواع تبلیغات اینترنتی از عناوین فریبنده ای مانند صددرصد گیاهی، کاهش وزن سریع بدون عوارض جانبی استفاده می شود به باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: هیچ کدام از مکمل ها و داروهای لاغری که در سایت های مختلف اینترنتی تبلیغ می شوند خواص معجزه آسا نداشته و جزو وعده های دروغین و کذب که هیچ خاصیت درمانی و دارویی برای فرد مصرف کننده ندارند.

وی با تأکید بر اینکه اگر فردی می خواهد کاهش وزن پیدا کند باید به پزشک متخصص تغذیه مراجعه کرده و در صورت نیاز به استفاده از دارو آن را از مجاری قانونی تهیه کند گفت: اکثر افراد برای کاهش وزن به دنبال راه های آسان هستند و این در حالی است که افزایش وزن یکباره اتفاق نیافتاده که کاهش آن نیز در مدت کوتاهی صورت گیرد ،بنابراین افراد برای کاهش وزن باید دقت و حوصله کافی داشته باشند و چنانچه نیاز به مصرف دارو یا مکمل باشد تحت مشاوره و نظارت پزشک اقدام به مصرف آن کنند.

وی با اشاره به اینکه داروهایی که از مجاری غیر قانونی تهیه می شوند حاوی آمفتامین هستند که اثرات مخربی برروی سیستم مغز و اعصاب و قلب و عروق افراد به جای می گذارند اذعان داشت: مواردی گزارش شده که افراد در اثر استفاده از این نوع داروهای تبلیغاتی جان خود را از دست داده و یا مبتلا به انواع بیماری های روحی و روانی شده است.

دکتر انوشه خاطرنشان ساخت: نباید به هر قیمتی دنبال لاغری بود چراکه عوارض خطرناکی برروی جسم و سلامت روان افراد باقی می گذارد که جبران ناپذیر است بنابراین با تغییر عادت غذایی و یک رژیم متعادل و متناسب می توان به وزن ایده آل رسید.

منبع : سلامت نیوز 

Related posts:

مطالب مرتبط :
» آیا مسواک مانع پوسیدگی دندان ها می‌ شود یا خیر؟
» قارچ توهم زا و عوارض مصرف آن در بدن
» خواص مفید نیشکر را با هم بشناسیم
» رابطه درد شانه و خطر حمله قلبی و سکته
» راهنمای استفاده صحیح از تردمیل
برچسب ها :

, , ,

  • توصیه های طلایی برای سفر در آخرین روزهای تابستان

      توصیه های طلایی برای سفر در آخرین روزهای تابستان  ،شهریور آخرین فرصت سفر است و خیلی ها از این فرصت برای خداحافظی با تعطیلات تابستانی و گشت و گذاری خانوادگی به گوشه و کنار کشور استفاده می کنند. داشتن یک سفر خوب قواعدی دارد که باید آن را بدانید.   اگر با ماشین شخصی […]